Ana sayfa Borsalar Coinbase Blockspring’i Satın Aldı

Coinbase Blockspring’i Satın Aldı

176
0

Lider kripto para birimi borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, Andreessen Horowitz destekli teknoloji girişimi Blockspring’i satın aldı. Satın alma, 14 Ocak’ta yayınlanan blog yazısında açıklandı.

San Francisco merkezli Blockspring, geliştiricilerin uygulama programlama arabirimlerinden (API) bilgileri otomatik olarak toplamasını ve işlemesini sağlayan araçlar üretir.

Şirket, 2015 yılında risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve tohum aşaması yatırım şirketi SV Angel liderliğindeki bir turda 3.4 milyon dolar toplarken, girişim fonu Y Combinator’den destek aldı.

Devralımın ardından, Blockspring’in bağımsız bir işletme olarak faaliyet göstermeye devam edeceği açıklanırken, işlerinde yapılan herhangi bir değişiklik şirketin mevcut ve yeni müşterileri üzerinde bağlayıcı olmayacağı açıklandı.

Ggeçen ay Coinbase tarafından Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO)’ne yapılan yeni bir başvurunun, borsada kripto endüstrisi “BUIDL” terimini markalamak istediğini açıkladığını bildirdi.

Uygulama, Coinbase’in “BUIDL” yazılımının bir hizmet (SaaS) çözümü olarak “sanal para biriminin yönetilmesi, satın alınması, satılması, saklanması, işlemden geçirilmesi, takas edilmesi, gönderilmesi ve alınması için yazılım” içerdiğini ortaya koydu.

Ağustos ayında Coinbase, merkezi olmayan kimlik çözümleri üzerinde çalışan San Francisco merkezli yeni Distributed Systems Inc. şirketini satın aldı. Yeni devralım ile Coinbase, “bir kimliğe sahip olduğunuzu ya da bu kimliğin bir kopyasını yapmadan Sosyal Güvenlik İdaresi ile bir ilişkiniz olduğunu kanıtlamanıza” izin veren merkezi olmayan bir kimlik sistemine doğru çalışacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz