Ana sayfa Haber Bitcoin ABD Devlet Ödemelerini Bitcoin ile Alacak

ABD Devlet Ödemelerini Bitcoin ile Alacak

148
0

ABD’nin New Hampshire eyaletindeki milletvekilleri, Bitcoin’de (BTC) ücret ve vergi ödemelerini yasallaştırmak için bir tasarıyı düşünüyor.

Cumhuriyetçi Dennis Acton ve Michael Yakubovich tarafından desteklenen tasarı, New Hampshire’ın devlet ödemeleri için Bitcoin’i kabul etmesinin en son girişimi.

“Bu tasarı, Devlet Saymanının […] devletin 1 Temmuz 2020’den itibaren vergi ve harç ödemelerinde kripto para birimlerini kabul etmesi için bir uygulama planı geliştirmesini gerektiriyor” diye devam ediyor:

“Plan, herhangi bir muhasebe, değerleme ve yönetim sorununu ele alacak ve ayrıca devlete hiçbir ücret ödemeden kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirecek uygun bir üçüncü taraf ödeme işlemcisi belirleyecektir. Devlet Saymanının planı tasarının 1 Kasım 2019 tarihine kadar Vali, Meclis ve Senato’ya sunulması. ”

Granit Eyaleti’nin Bitcoin’e yönelik yenilenen çabaları, ABD’deki yerel yönetimlerin sektördeki kendi yollarını oluşturmayı seçtiği bir zamanda geliyor.

Wyoming şu anda bu konuda daha önce yasal olarak kriptoyu tanımlamak için bir tasarı sunarak, konuyla ilgili daha ilerici bir duruşa sahip yargı bölgelerine liderlik ediyor.

Ulusal düzeyde, durum hala devam etmekte olup, işletmeler ve yorumcular hala Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi kuruluşlar tarafından oluşturulan ideal düzenleyici ortamdan daha az şikayet ediyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz