Ana sayfa Genel ABD Mahkemesi, Blockvest’in Kayıtlı Olmayan Menkul Kıymetler Satın Aldığı İddialarını Reddetti

ABD Mahkemesi, Blockvest’in Kayıtlı Olmayan Menkul Kıymetler Satın Aldığı İddialarını Reddetti

330
0

ABD mahkemesi, düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan (SEC), ademi merkezileştirilmiş blockchain tabanlı varlıklar değişimine karşı iddiaları reddetti.

SEC, Ekim ayında acil bir mahkeme emriyle Blockvest’in İlk Para Teklifini (ICO) askıya aldı. Firmanın BLV tokenlarının ABD yasalarına göre kayıtsız menkul kıymetler olup olmadığı konusunda müteakip yasal bir savaş yapıldı.

Regülatör tarafından yapılan kayıt dışı token satışlarına ilişkin birden fazla soruşturmanın bir parçası olan SEC’in misilleme süreci, Kaliforniya Eyaleti’nin Güney Bölgesi’nin Blockvest’e karşı geçici bir varlık ihlaline neden olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte, bu hafta yaşanan taze bir gelişmede, mahkeme, SEC’nin Howey Testine göre söz konusu belirteçlerin aslında menkul kıymetler olduğunu yeterince göstermediğini “kararlaştırdı”.

Belgelerde ; “Bu aşamada, maddi gerçekler hakkında tam bir bulgu ve tartışılmayan konular olmaksızın, Mahkeme, BLV tokeninin 32 test yatırımcısına sunduğu ‘menkul kıynetler’ olup olmadığına karar veremez.” Maddesi de bulunuyor.

“Bu nedenle Davacı [SEC], 32 test yatırımcısı tarafından satın alınan BLV tokenlarının menkul kıymet yasaları uyarınca tanımlandığı şekilde “menkul kıymetler” olduğunu kanıtlamamıştır.”

Sonuç olarak, Yargıç Gonzalo P. Curiel SEC’in diğer bazı iddialar arasında Blockvest’e karşı ihtiyati tedbir talebini reddetti.

Düzenleyici, belirli diğer ICO operatörlerine karşı savaşında daha büyük bir başarı yakalamıştır. Bu ayda, SEC’in geriye dönük olarak düzenlediği kuralların kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı olduğu,her ikisi de ICO’lar aracılığıyla 2017 yılında milyonlarca dolar toplayan Paragon ve Airfox, her biri 250.000 dolarlık para cezasıyla birlikte büyük bir para yığınını yatırımcılara geri ödeme talebini kabul ettiler.

Bu haftaki bir röportajda, SEC başkanı Jay Clayton, düzenleyicinin önceki ifadelerini tekrarlayarak, ICO’ların veya kripto para borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) tedavisinde yapılan değişikliklerle ilgili olarak ağzı sıkı bir şekilde kaldı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz