Ana sayfa Haber Bitcoin ABD’de Zaran Eden Bitcoin Yatırımcıları, Bunu Devlete Bildirmeyecek

ABD’de Zaran Eden Bitcoin Yatırımcıları, Bunu Devlete Bildirmeyecek

202
0

ABD’deki Bitcoin (BTC) varlıklarını satan kripto yatırımcıları 1,7 milyar dolar kaybetti, ancak 15 Ocak’ta yayınlanan ve kişisel finans şirketi Credit Karma tarafından yapılan bir ankette, çoğu zararını bildirmeyi planlamıyor.

Anket, Kasım 2018’de 18 yaşın üzerindeki 1.009 Amerikan BTC yatırımcısını araştırdı.

Söz konusu ankete göre, katılımcıların yüzde 53’ü Bitcoin kazançlarını ve zararlarını vergi için bildirmeyi planlarken, yüzde 19’u hala kararsız. Ankette ayrıca kriptoyu zararla satan katılımcıların yüzde 35’inin zararlarını vergi beyannamelerinde bildirmeyecekleri tespit edildi.

Kâr bildiren yatırımcıların yüzde 50’si kazançlarını bildirmeyi planlarken, zarar eden yatırımcıların sadece yüzde 38’i bunları bildirmeyi planlıyor. Ayrıca, raporda zarar bildirmeyen yatırımcıların değerli kesintilerden mahrum olabileceği belirtiliyor.

Ayrıca, ankete katılan ABD Bitcoin yatırımcılarının yüzde 35’i, karlarını veya zararlarını bildirmeleri gerekmediğine inanıyor ve yüzde 58’i zararları için vergi indirimi talep edebileceklerinin farkında değil. Rapora göre, değerlendirilen yatırımcı grubunun gerçekleşmemiş zararları 5,7 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Kripto işlemlerini vergi beyannamesiyle bildirmek istemeyen ankete katılan Bitcoin yatırımcılarının yarısından fazlası (yüzde 55), yapmak için gereken kadar kazanmadıklarını veya kaybetmediklerini varsaymaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz