Ana sayfa Haber Diğer Atık Yönetimi Firması BAE’de Blockchain Platformunu Başlattı

Atık Yönetimi Firması BAE’de Blockchain Platformunu Başlattı

420
0

17 Şubat tarihinde, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sharjah kenti, ülkenin resmi haber ajansı Emirates Haber Ajansı (WAM) ‘da blok zinciri ile etkin bir atık izin portalı açılacağını bildirdi.

Blockchain bazlı atık izin portalı, Sharjah’ın serbest ticaret bölgesi olan çevre, geri dönüşüm ve atık yönetimi şirketi Bee’ah ve Hamriyah Serbest Bölge Kurumu (HFZA) tarafından ortaklaşa geliştirilecektir. WAM’a göre, platform, işlemleri doğrulamak, işlemek ve depolamak için blockchain teknolojisini kullanan ilk şehir.

Rapora göre, platform HFZA içerisinde izin başvurusu yapan müşteriler için maliyetleri düşürecek ve izin verme süresini birkaç günden sadece birkaç saate düşürecektir. Açıklamada ayrıca “tüm işlemlerin tamamen güvenceye alındığı, temel olarak herhangi bir insan hatasını veya sahtekarlığı ortadan kaldıracağı” iddia ediliyor.

Bee’ah CEO’su Khaled Al Huraimel, teknolojinin “sadece kesintisiz operasyonları kolaylaştırmakla kalmayacak aynı zamanda müşteriler ve operatörler arasındaki güveni de artıracağını” beklediğini söyledi.

BAE’nin merkez bankası, iki ülke arasındaki sınır ötesi işlemlerde kabul edilen şifreli para birimini yayınlamak için Suudi Arabistan Para Otoritesi ile işbirliği yapıyor. Bu ay, ülkeden altı ticari bankanın projeye katıldığı bildirildi.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında, bazı uzmanlara göre BAE’nin, 2019’da kripto ile ilgili yeni yasalar vaat etmesi nedeniyle blockchain ile ilişkili işletmeler için önde gelen hedefler listesine katılmak istediğini duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz