Ana sayfa Haber Diğer BAE, 7. Dünya Hükümet Zirvesi’nde Blockchain ve Dijital Varlıkları Tartışacak

BAE, 7. Dünya Hükümet Zirvesi’nde Blockchain ve Dijital Varlıkları Tartışacak

265
0

Birleşik Arap Emirlikleri Maliye Bakanlığı, 7. Dünya Hükümeti Zirvesi’nde ülke ekonomisinde blok zinciri ve dijital varlıkların gelişimini tartışacak.

Maliye Bakanlığı, blok zinciri ve dijital para birimlerinin geliştirilmesi ve iki teknolojinin etrafında uygulanabilir bir ekonomik ortam oluşturulması da dahil olmak üzere küresel finansal trendlere yönelik iki kapalı oturum düzenleyecektir. Konferansa katılanlar ayrıca Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) gelişimini ve dijital varlıkların yönetişimini tartışacaklar.

Maliye Bakanlığı, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile de açık bir oturum düzenleyerek, kalkınma ekonomisi fonlarının dijital ekonomiye yatırım yaparak küresel ekonomi üzerindeki etkilerini tartışırken, Dünya Bankası maliye politikalarının koordinasyonu üzerine bir tartışmaya katılacak.

BAE, ülkede blok zinciri kabulü ve dijital varlık gelişimi ile ilgili bir dizi girişim başlattı. Ocak ayında, BAE ve Suudi Arabistan kripto para birimi oluşturma konusunda işbirliği yapmak üzere bir anlaşma yaptığını açıkladı. “Aber” olarak adlandırılan şifreleme parası, “blok zinciri teknolojisinin etkilerini daha iyi anlamak ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla, deneysel aşamadaki bankalar için kesin olarak hedeflenecektir”.

Bununla birlikte, o ayın sonunda, BAE merkez bankası ve Suudi Arabistan Para Otoritesi, Aber’in kullanımının “esaslı olarak ve sınırlı sayıda bankanın özel kullanımı için dağıtılmış muhasebe teknolojilerini kullanan finansal yerleşimlerle sınırlı olacağını açıkladı.”

Aralık 2018’de BAE Menkul Kıymetler ve Borsa Kurumu (SCA), 2019’un ilk yarısının sonuna kadar ülkede ilk madeni para teklifi (ICO) düzenlemelerini getireceğini açıkladı. SCA genel müdürü Obad Al Zaabi, regülatör “hukuk firmaları ile sanal alan ve ICO’ların düzenlenmesi için kurallar bulmak üzere anlaşmalar imzaladı”.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz