Ana sayfa Analiz Bitcoin Fiyat Analizi – 2 Kasım 2018

Bitcoin Fiyat Analizi – 2 Kasım 2018

285
0

Kripto yatırım firması Grayscale’e olan girişler, firmanın beş yıl önce faaliyete geçmesinden bu yana en yüksek seviye olan 330 milyon dolar seviyesine ulaştı. Yatırımcı profilinin parçalanması, paranın büyük bir kısmının kurumlardan geldiğini göstermektedir, ki bu da yıl boyunca hüküm süren düşüş eğilimine dikkat çekmektedir.

Morgan Stanley, “Bitcoin Deşifresi: Kısa Bir Eğitim ve Çıkarımlar” başlıklı raporunda kripto paraları “yeni bir kurumsal yatırım sınıfı” olarak sınıflandırmıştır. Kurumsal para akışının başlamasının aksine, küçük bir şey oldu. Birçoğu, Bitcoin ETF’lerinin onayının, kurumsal yatırımcıların yatırımlarının önünü açacağına inanıyor.

Bununla birlikte, finansal hizmetler firması Cantor Fitzgerald’da üst düzey yöneticilik ve ETF’nin başı olan Reggie Browne, Bitcoin ETF’lerinin varlık sınıfı için güçlü bir düzenleyici çerçeve oluşturulduktan sonra gerçek olacağına inanıyor.

Piyasa manipülasyonu ise kripto paranın güvenilirliğini ortaya çıkaran önemli bir faktördür. Dünyadaki en büyük ikinci borsa olan NASDAQ, piyasa gözetleme teknolojisinin manipülasyonu önleyebileceğinden emin. Eğer başarılı olursa, kripto ticaret topluluğuna büyük bir destek sağlayacaktır.

BTC

Bitcoin, satın alma işleminin gerçekleştiği 31 Ekim’de 6.212 dolarlık ilk desteğe yakın bir tarihe alçaldı. Fiyatlar şu anda sert bir direnç olarak hareket edecek olan hareketli ortalamalara doğru devam ediyor. Boğalar hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, 6,831,99 ABD dolarının üstündeki bir ralli muhtemel olacaktır.

BTC / USD çifti, 6.831.99 doların üzerinde bir trend değişikliği sinyali verecek. Yeni yükseliş trendi fiyatları ise 7.400 dolara ve dahası, 8,400 dolara çıkarabiliyor.

Eğer ayılar hareketli ortalamaları savunursa, sanal para birimi, 6,200 dolara sürükleyebilecek satışları çekecektir. Ayrıca, bu destek koparsa, kartlarda 6,075 – 5,900 dolarlık bir tekrar testi olacaktır. Ardından, 5.900 dolarlık bir düşüş, telaşlı bir satışla sonuçlanabilir ve fiyatları hızla 5.450 ve sonrasında 5.000 dolara çekebilir. Bu sebeple, durakları 5,900 dolar seviyesinde tutmayı öneriyoruz.

Fiyatın kaçta kalacağını tahmin etmek zor ve bu nedenle, her iki tarafta da dikkat edilmesi gereken kritik seviyeleri hazırladık.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz