Ana sayfa Haber Bitcoin Bitcoin, Kasım Ayını Kötü Bitirdi

Bitcoin, Kasım Ayını Kötü Bitirdi

207
0

Büyük kargaşada satış dalgasının hızlanmasıyla 4000 doların altına gerileyen fiyat ile Kasım ayı son buldu. Geçtiğimiz ay, lider olan dijital paranın son 7 yıldaki en kötü ayı oldu.

Kasım ayına 6.341 dolarlık ortalama bir fiyatla başlayan Bitcoin, ayı 3.964 dolar ile bitirdi.

Bitcoin’in fiyatında yaşanan bu 2.400 dolarlık düşüşün oluşturduğu aylık performans yüzdeliği ise %37.4 oldu. Bu aylık performans, 2011 yılında yaşanan Ağustos ayından bu yana en kötü performans olarak kaydedildi. Bitcoin o sıralarda, 8 dolardan 4.8 dolara düşüp, aylık performansta %40’lık bir kayıp yaşamıştı.

Şu anda, piyasa değeri dolayısıyla Bitcoin, kripto piyasasının %53’ünden fazlasını oluşturuyor. Böylelikle, diğer kripto para birimleri de, Bitcoin’i takip etme eğilimindeler. Bu sebeple, Kasım ayı performansına bakıldığında, top 25 kripto para birminden sadece Bitcoin Cash’in çatallamasından dolayı artan Bitcoin SV’i görüyoruz. Kasım ayını Bitcoin SV %7.2 ile kapatırken Tezos %61.5, VeChain %54.1 ve Bitcoin Cash %58.5 değerinde düşüş yaşadı.Söz konusu bu üç kripto para birimi, top 25 içinde en kötü performansa ulaşanlar içinde bulunuyor.

Ayrıca, Bitcoin’in Kasım ayı başında sahip olduğu toplam piyasa kapitalizasyonu 203 milyar dolarken, bugün için bu rakam %35’lik bir gerilemeyle 130 milyar dolara düştü.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz