Ana sayfa Haber Bitcoin Bitcoin’in Akıbeti Ne Olacak?

Bitcoin’in Akıbeti Ne Olacak?

370
0

Bitcoin geçtiğimiz aralık ayında 19.500$ seviyesinden bu yıl 3500$ seviyesine geriledi.

Peki 2018 yılında ne oldu da bu düşüş gerçekleşti?

Aslında biz de herkes gibi bunun nedenini bilmiyoruz. Ancak tahminlerde bulunabiliyoruz.

Bitcoin Cash çatallanması, SEC’in ertelenmesi, bakkt’ın ertelenmesi, borsaların hacklenmesi, madenciliğin düşmesi, dolandırıcılık faaliyetlerinin artması, büyük borsaların ellerindeki yüklü miktarda kripto parayı nakite çevirdikleri haberleri, piyasadaki balinalar vs. vs. bu liste daha da fazla uzatılabilir.

Ancak bir gerçek var ki, çoğu bireysel yatırımcı an itibarı ile büyük zararlara uğramış durumda. Geçen yıl hepinizin de hatırlayacağı gibi herkeste bir bitcoin alma ve aldırma çılgınlığı başlamıştı.

Tahminler 100.000 dolarları işaret ediyordu. İşte! Zahmetsizce zengin olmanın yolunu bulmuştuk. Kimimiz iradesine yenik düştü evini barkını sattı bitcoin aldı (yaşanmış hikayeden alıntıdır!), kimimiz iradesine yenilmeden küçük miktarlarda yatırım yaptı.

Ancak büyük bir kısmımız yüksek rakamlardan bitcoin aldık. Özellikle 6500$ ila 8000$ arasında ülkece çok fazla alım yaptık. Bu rakamlardan alanlar hala elinde bitcoin tutuyorsa ki tutuyorlar, büyük bir zarar ve hayal kırıklığı yaşıyorlar.

Sebep her ne olursa olsun, Bitcoin’in büyük yatırımcıların oyuncağı olduğu gerçeği bence gözden kaçan bir sebep. Tıpkı borsalarda olduğu gibi büyük brokerlar bir kağıdı alır yürütür, daha sonra yüksek rakamlardan satar ve servetine servet katar. Peki ne olur küçük yatırımcı kaybeder. 10.000’de 1 kişi değilseniz çok büyük ihtimalle kazanırsınız.

Bitcoin’de aslında biraz bu duruma benzer bir grafik çiziyor. Tabiki bu da sadece bir tahminden öteye giden bir tez değil. Umarız yanılıyoruzdur ve bitcoin yine bireysel yatırımcıların desteği ile eski şaşalı günlerine döner ve özellikle ülkece zararlarımızı mininmum seviyelerde tutarak çıkış yapabiliriz.

Peki sizin bitcoin’in düşüşü hakkındaki görüşleriniz nelerdir. Hadi gelin tartışalım.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz