Ana sayfa Borsalar BitGo Kripto Paraları Sigortalayacak

BitGo Kripto Paraları Sigortalayacak

693
0

Blockchain güvenlik firması ve kripto cüzdan servisi BitGo, 19 Şubat’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Londra’nın Lloyd’su aracılığıyla kripto sigortası sunma planlarını açıkladı.

BitGo İş Cüzdanı müşterileri, BitGo’nun İş Cüzdanı hizmeti ve Özel tekliflerde tutulan dijital varlıkları için sigorta alabilecekler.

Sürüm, BitGo veya BitGo Trust Company tarafından tutulan varlıkların global sigorta ve reasürans piyasası Lloyd’u tarafından 100 milyon dolara kadar sigortalanabileceğini söylüyor. Lloyd’un 2017’de brüt yazılı primlerinde yaklaşık 43,8 milyar dolar vardı ve Rolling Stones gitaristi Keith Richard’ın elleri gibi eksantrik eşyalar sigortaladı.

Basın açıklaması, BitGo şifreleme sigortasının üçüncü şahıslar veya içerdekilerin hackleme veya hırsızlıktan kaynaklanan özel anahtarların kaybolmasından sonra veya özel anahtarların fiziksel olarak kaybı veya hasara uğraması durumunda ödenebilir.

BitGo Business Wallet müşterileri, Birleşik Krallık’ın finansal hizmetler düzenleyicisi olan Finansal Davranış Otoritesi (FCA) kapsamında faaliyet gösteren bir sigorta kuruluşu olan Digital Asset Services aracılığıyla Lost Key Cover adlı hırsızlık sigortası ve anahtar kurtarma hizmetini satın alabilecekler. Yayın, Kayıp Anahtar hizmetinin yıllık abonelik temelinde veya gerektiğinde satın alınabileceği bildiriliyor.

1 Şubat’ta, Kanada kripto değişimi QuadrigaCX, 145 milyon dolarlık dijital varlıklardaki soğuk cüzdanların anahtarlarını kaybettiği ortaya çıktığında alacaklı koruması için başvuruda bulundu. Müteahhitlerin cüzdanlarının ve ilgili anahtarların tek denetleyicisi olan borsa kurucusu Gerry Cotten, Aralık ayında Hindistan’a yaptığı bir yolculukta aniden vefat etti. Ölümünden sonra ne yetkililer, ne Cotten’in karısı ne de mahkeme kararıyla izlenen monitör – Büyük Dört denetim şirketi Ernst & Young – anahtarları bulabilmişlerdir.

Ocak ayının başlarında BitGo, Bitcoin (BTC) tezgah üstü (OTC) alım satım platformu Genesis Global Trading ile ortaklık kurdu ve müşterilere doğrudan BitGo nezaretinden kripto alım satımı yapma seçeneği sağladı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz