Ana sayfa Borsalar Bitstamp, Dukascopy ile Anlaşma Yaptı

Bitstamp, Dukascopy ile Anlaşma Yaptı

190
0

Avrupa menşeili kripto para birimi borsası Bitstamp, 25 Ocak Cuma günü yayınlanan bir duyuruya göre, büyük İsviçre çevrimiçi bankası Dukascopy ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Bitstamp, Dukascopy Bank adına Bitcoin (BTC) işlemlerini destekleyecektir. Müşteriler hesaplarına BTC gönderebilecek, bunları ABD dolarına çevirebilecek ve İsviçre FX Pazarı’nda işlem yapabilecekler. Buna ek olarak, müşteriler BTC formundaki fonlarını cüzdanlarına geri aktarabilirler. Bitstamp, yeni ortaklığın kripto ve geleneksel finans arasındaki boşluğu kapatmaya katkıda bulunacağına inanıyor.

Ekim 2018’de Bitstamp, Güney Kore medya şirketi NXC Corp’a ait olan Belçika merkezli yatırım firması NXMH tarafından satın alındı. Satın alınmasından kısa bir süre sonra, Bitstamp “küresel genişlemeye” doğru gittiğini açıkladı.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, bir başka İsviçre bankası olan Falcon Özel Bankası, kısa süre önce doğrudan kripto para birimlerinin aktarılması ve saklanması için destek sağladı. Ocak ayından itibaren, banka dört ana parayı – Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) destekliyor.

Bu ayın başlarında, büyük İsviçre yatırım bankası Vontobel, bankalara ve varlık yöneticilerini hedef alan ve müşterilerine dijital varlık alımları, transferler ve depolama da dahil olmak üzere şifreleme ile ilgili bir dizi hizmet sunmalarını sağlayan kripto saklama çözümü başlattı.

Londra merkezli küresel teknoloji yatırım şirketi Atomico’nun yıllık “Avrupa Teknoloji Devleti” raporuna göre, Aralık 2018’de, İsviçre’nin Zug şehri -“Crypto Valley” olarak adlandırılan kenti-, Avrupa’nın en hızlı büyüyen teknoloji topluluğu seçildi.

İsviçreli kripto yatırım firması CV VC tarafından yapılan bir başka çalışma, İsviçre ve Lihtenştayn’daki blok zinciri ile ilgili firmaların sayısının “Kripto Kış” a rağmen artmaya devam ettiğini göstermiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz