Ana sayfa Haber Diğer Çin Kalite Kontrol için Blockchain Kullanacak

Çin Kalite Kontrol için Blockchain Kullanacak

338
0

Çin Chongqing Yuzhong Bölgesi Gıda ve İlaç İdaresi, Çin Halk Komünist Partisi’nin The People’s Daily gazetesinin resmi gazetesi olan operasyonlarına blockchain teknolojisini uygulayacak.

Blockchain, gıda ve ilaç kalite güvencesinin denetimini güçlendirmek ve ürün yaşam döngüsünün daha iyi izlenebilirliği ve sahteciliğe karşı önlemlerin alınması için ajans tarafından yönetilecek.

PrimeNumber Zincir Teknolojisinin CEO’su Deng Ke – sistem tarafından kullanılacak blok zinciri geliştiren şirket Chengdu Co., Ltd – sistemin yalnızca hükümetin düzenleyici önlemlerini iyileştirmeye yardımcı olacağını değil, aynı zamanda denetimde yapacağını söyledi.

Blok zincir izlenebilirlik sistemi ayrıca işletmeler için izlenebilirlik bilgilerinin merkezi yönetimini sağlayacak ve ürünler hakkında bilgi sorgulamalarına izin verecektir.

Çin Siber İdare, ülkede faaliyet gösteren blok zincirleme firmaları için yeni düzenlemeler getirmiştir.

Ayrıca, bu ayın başında, Çin’in kendi kendini düzenleyen banka kuruluşu olan Çin Bankacılık Birliği’nin, sektör genelinde etkinliği artırmak için blok zinciri tabanlı bir platform açacağını söyleyen haberlerde çıktı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz