Ana sayfa Haber Bitcoin Çin Kripto Madencisi Bitcoin’in 740 Bin Dolara Varacağını Öngörüyor

Çin Kripto Madencisi Bitcoin’in 740 Bin Dolara Varacağını Öngörüyor

420
0

Çin merkezli bir kripto madenciliği havuzu olan Poolin’in kurucu ortağı olan Zhu Fa, Bitcoin (BTC) fiyatının 5 milyar Çin yuanına (738.000 $ (USD) vurabileceğini belirtti.

Zhu, “artık bir ayı piyasası gibi hissettiğini” belirtti. Ancak bir sonraki boğa koşumunda, fiyatların öncekilerden 10-20 kat daha yüksek olacağını belirtti. Zhu ayrıca, 2017 yılında BTC başına 20.000 $ ‘a çıkan yüksek fiyatların her zaman olmayacağını ve bir sonraki boğa koşusunun en son olacağını da belirtti.

Kripto alanının çeşitli yönlerinde uzmanlardan gelen tahminler, boğadan aşırı düşüşe kadar uzanıyor. Nisan 2018’deki bir blok zincirleme etkinliğinde, yatırım kralı Tim Draper, 2022’de Bitcoin fiyatının 250.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyordu.

Bu haftanın başlarında, Dijital Para Grubu ve Gri Tonlamalı Yatırımlar’ın CEO’su ve kurucusu Barry Silbert, çoğu dijital jetonun değerinin “sıfıra gideceğini” söyledi.

BTC.com’a göre, Zhu’nun maden havuzu Poolin, küresel ağ paylaşımının yüzde 10,45’ine sahip. Şu anki ayı piyasası kripto para madenciliğini zorlaştırdı. Çin’deki bazı madencilik şirketleri, kilogram ile donanım satmaya başladı.

Bugünün başlarında, İngiltere merkezli kripto para birimi madencisi Argo Blockchain maliyetleri düşürmek için işini yeniden odakladığını açıkladı. Argo, Hizmet Olarak Madencilik (MaaS) faaliyetlerini Nisan ayına kadar sonlandırıyor ve bu da masrafları yüzde 35’e kadar azaltabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz