Ana sayfa Haber Diğer Çin’de Yapılan Araştırma Katılımcıların %40’ının Kripto’ya Yatırım Yapacağını Söyledi

Çin’de Yapılan Araştırma Katılımcıların %40’ının Kripto’ya Yatırım Yapacağını Söyledi

212
0

4.200 katılımcıdan oluşan bir Çin araştırması, katılımcıların yüzde 40’ının gelecekte kripto yatırımına istekli olduğunu gösterdi.

Asya’nın blockchain ve kripto para haber sitesi PANews tarafından Twitter üzerinden gerçekleştirilen anket sonuçları ise şu şekilde..

Yanıtlayanların (4200) yaklaşık yarısı aşağıdaki terimleri duymuştur:

-Kripto para birimi

-Dijital para birimi

-Bitcoin (BTC).

Öte yandan, ankete katılanların yüzde 63’ü ödeme aracı olarak kriptoya gerek olmadığına inanıyor. Ayrıca, ankete katılan kişilerin yalnızca yüzde 22,2’si blockchain ile çalışan kripto para kavramının farkındaydı.

Çin hükümeti geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i 18., EOS’u ise en üst sıraya koyduğu en son şifreleme sıralamasını açıkladı. İkincilik, en büyük üçüncü kripto para birimi tarafından piyasa değeri olan Ethereum (ETH) oldu.

Eski ABD kongre üyesi Ron Paul tarafından yine twitter üzerinden gerçekleştirilen bir diğer ankette ise kullanıcılar Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım olarak daha geleneksel para biçimlerine tercih ediyor.

Ayrıca, Alman Federal Bilgi Teknolojileri Derneği, Telekomünikasyon ve Yeni Medya Birliği (Bitkom) tarafından yapılan son araştırmada, büyük Alman işletmelerinin üçte birinden fazlasının blok zinciri internet kadar devrimci olarak gördüğü ortaya çıkmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz