Ana sayfa Haber Diğer Çin’in En Seçkin Üniversitesi Blockchain Araştırma Merkezi Kurdu

Çin’in En Seçkin Üniversitesi Blockchain Araştırma Merkezi Kurdu

711
0

15 Şubat’ta yayınlanan bir duyuruya göre, Çin’deki en seçkin üniversitelerden biri olan Fudan Üniversitesi, bir blok zincir araştırma merkezi açtı.

Duyuruya göre, Fudan Üniversitesi, Zhongan Online Property Insurance Co., Ltd. ve Shanghai Zhongren Information Technology Co., Ltd. ile işbirliği yaparak Shanghai Blockchain Mühendislik Teknolojisi Araştırma Merkezi’ni kurdu.

Merkez, blok zincirleme teknolojisi üzerine temel araştırmalar yapacak, uygulamalarını gösterecek ve ilişkili yetenek eğitimi sağlayacak. Şangay Blockchain Mühendislik Teknoloji Araştırma Merkezi’nin kurulması, Şanghay’daki blockchain endüstrisinin gelişmesini ve büyümesini destekleyecek ve Şanghay ekonomisinin gelişmesini iddialı bir şekilde kolaylaştıracaktır.

Diğer Çin üniversiteleri de engel zincirlerini burs programlarına entegre etmişlerdir. Ocak ayında, blockchain ödemeleri firması Ripple ile işbirliği içinde, Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi’ndeki Fintech Araştırma Enstitüsü (THUIFR), Blockchain Teknoloji Araştırma Burs Programı’nı (BRSP) açıkladı. Programın, Çin’deki en iyi lisansüstü öğrencileri 2019’da küresel blok zinciri düzenlemeleri ve endüstri gelişimi üzerine bir araya getirme niyetinde oldukları bildiriliyor.

Bu ayın başlarında, Tsinghua Üniversitesi’ndeki Çin Fintech Araştırma Enstitüsü, Haziran 2018’de başlatılan ve blok zinciri, kripto para birimleri ve dijital ödemelerde akademik araştırma, teknik gelişme ve inovasyonu destekleyen Ripple’in küresel Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi’ne (UBRI) katıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz