Ana sayfa Haber Diğer Civil Lansmanını Yaptı

Civil Lansmanını Yaptı

703
0

Blockchain merkezli gazetecilik ağı Civil, 1 Mart’ta yayınlanan resmi bir blog yazısı ile lansmanını yaptı.

Civil.co, Sivil gazeteciliği desteklemek için alternatif bir model geliştirmeyi amaçlayan, bağımsız gazetecilik platformudur. Projenin ekosisteminde, finansal sürdürülebilirliği sağlama ve gazeteciliğe olan güveni artırma iddiasında olan, miktarı 100 milyonla sınırlı olacak şekilde, kendi CVL belirteci var.

6 Mart tarihinden itibaren kullanıcılar, Sivil ekosistem içindeki oy kullanma gücünü temsil edecek CVL dahil olmak üzere Civil üyeliği satın alabilecekler. “Civil Medya Şirketi tarafından otuz dört milyon civil koin 6 Mart’ta CVL başına 0,20 $ olarak fiyatlandırılacak. Satılan her bir koin, son koin şeffaf, sabit ve doğrusal bir eğim ile 0,94 dolara kadar hafif bir fiyat artışını tetikleyecek”.

Şirketin, net gelirlerin yüzde 100’ünü, küresel ölçekte etik gazeteciliği destekleyen bağımsız kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarına yönlendireceği bildiriliyor. Bunun dışında üyeler, Civil Vakfın mali katkısına eşdeğer sayıda CVL alacaklardır.

Lansman dahilinde Civil, iki araç tanıyacak – Civil Kayıt ve Civil Yayınevi. Birincisi, herhangi bir haber odasının, kendi kendini yöneten topluluğa sahip bir Civil haber odası olması için başvurmasını sağlayan bir uygulama. Sonuncusu, Civil haber odalarının yayınları hakkındaki doğrulanabilir verileri blok zincirine endekslemesini sağlar. Platforma katılmak için yaklaşık 100 haber salonunun imzalandığı bildirildi.

Son gelişmelerin, en az 8 milyon dolarlık asgari hedefleyen CVL token satışının başarılı olamadığı durumlarda, kötüleşmeye başlayan ilk lansmanlarına atıfta bulunan bir başka “belirteç satışı” olmayacak. Civil’in, 1.012 yatırımcının CVL belirteçlerinde sadece 1.435.491 dolar topladığı ve 1.738 ek alıcı için satış yaptığını, ancak işlemin tamamlanmadığını bildirdi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Civil, AP’nin içeriğini, Civil’in ulusal ve uluslararası haberleri de dahil olmak üzere içeriğini sunacağı Associated Press (AP) ile bir içerik lisans ortaklığı kurdu, böylece haber ajansları platformda erişebildi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz