Ana sayfa Haber Coinbase, Yeni Bir “İçeriden Bilgi Ticareti” Davası ile Yüzleşiyor

Coinbase, Yeni Bir “İçeriden Bilgi Ticareti” Davası ile Yüzleşiyor

431
0

ABD kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı olan Coinbase’e karşı bir sınıf davası açmış olan kullanıcılar, 31 Kasım 2019’da mahkemeye gidecekler.

Jeffery Berk’in bu yılın başlarında, 2017 yılında Coinbase yetkilileri arasında Bitcoin Cash (BCH) ‘nin içeriden aldığı iddia edilen ticareti ele almak için açtığı dava, Ekim ayında yargılanmayı başaramadı.

Bölge Yargıcı Vince Chhabria, Berk’in iddialarını “Coinbase’in görevinin kapsamını veya içeriğini tanımlamaması” nedeniyle reddetti.

Şimdi, davanın değiştirilmiş bir versiyonu, borsada kendi listeleme kurallarının aşağı yukarı faul olarak düşmesine odaklanıyor.

“BCH’nin ani lansmanı, CoinBase ve CEO’su Brian Armstrong  BTC’nin fiyatını düşürmek ve BCH’nin fiyatını şişirmek, Coinbase için daha fazla işlem ve daha fazla kârlılık teşvik etmek için etkili bir saldırının parçasıydı.

Coinbase ise, Ocak ayındaki ilk duruşmadan önce 20 Aralık’a kadar cevap vermelidir.

Eylül ayında, Chhabria, Coinbase’in BCH’nin açılışını “yumuşattığını” iddia etti, ancak daha önce de değişiklik yapmak üzere Berk’in davasını düşürmeyi düşünüyordu.

Şirket içeriden bilgi ticareti ile ilgili iç soruşturma yürütmüştü ve Temmuz ayında böyle bir etkinliğin gerçekleşmediğine karar verildi.

En son suçlamalar, tanıtım yığınına ekledi. BCH, çekişmeli sert çatalı sonrasında da karşımıza çıkıyor. 15 Kasımda büyük piyasa volatilitesine ve zincir bölünmesine yol açmıştı.

Altcoinin sapmasının iki rakip kripto para birimine etkisi, Bitcoin Cash SV ile 32 dolar gibi küçük bir değere düşerek devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz