Ana sayfa Borsalar Coinbase Zcash Desteğini Başlatıyor

Coinbase Zcash Desteğini Başlatıyor

252
0

Önde gelen Amerikan kripto para birimi borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, 5 Aralık’ta yayınlanan bir blog gönderisine göre, Coinbase.com ve borsanın Android ve iOS uygulamalarında Zcash (ZEC) desteği başlattı.

Bugünkü açıklamaya göre, Coinbase müşterileri artık ZEC’yi satın alabilir, satabilir, gönderebilir ve depolayabilir. Kripto para, çoğu yargı alanında müşterilere sunulacak, ancak başlangıçta Birleşik Krallık ve New York eyaletindeki müşteriler bu hizmeti kullanamayacaklar. Coinbase ayrıca, ek yargı bölgelerine ilgili hizmetin daha sonra sunulabileceğini belirtmektedir.

Zcash Nedir?

Zcash, merkezi olmayan bir blockchain’i temel alan bir dijital para birimidir ve Bitcoin blockchain’inden daha özel işlem yapma amacı ile tasarlanmış olduğundan, kullanıcılarının gizliliğini korumak için kriptografinin belirli özelliklerini kullanır. Bu nedenle Coinbase yazısında şöyle özetliyor:

“İlk olarak müşteriler, ZEC’yi hem saydam hem de korumalı adreslerden Coinbase’e gönderebilir, ancak Coinbase üzerinden sadece şeffaf adreslere gönderebilirler. Gelecekte, yerel yasalara uyduğu yerlerde ZEC’i korumalı adresler göndermek için destek arayacağız. ”

Hareket, Kasım ayı sonlarında Coinbase Pro platformunda ZEC’nin tanıtımını izliyor. Değişimin daha sonra ZEC / U.S. Dolar emri ise, ancak yeterli likidite sağlandıktan sonra başlayacaktır.

CoinMarketCap’e göre, Zcash, Coinbase’in açıklamasında, gün başına yaklaşık% 10’luk bir düşüş göstererek, bu gelişmeye olumlu yanıt vermedi. Kripto para, dünkü en yüksek seviye olan 77.73 $ ‘dan aşağı doğru 66.64 $ civarında işlem görüyor. Kripto paranın piyasa değeri yaklaşık 358,9 milyon dolar, günlük işlem hacmi ise 155 milyon dolar civarında.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz