Ana sayfa Haber Bitcoin Crypto Mom Bitcoin ETF’si Bekliyor

Crypto Mom Bitcoin ETF’si Bekliyor

247
0

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri, Washington DC’de 5 Aralık’ta düzenlenen Dijital Varlık Yatırım Forumu’nda borsada işlem gören bir fon (ETF) beklediğini söyledi.

SEC’in Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından önerilen bir Bitcoin ETF’sini reddetme kararına karşı olduğu gerekçesiyle toplumun “Crypto Mom” adını verdiği Hester Peirce, bir kripto veya Bitcoin ETF’nin “kesinlikle mümkün” olduğunu, ancak yıllarca sürebileceğini söyledi:

“Kesinlikle mümkün olabilir 20 yıl sonra ya da yarın olabilir. Nefesinizi tutmayın. SEC Finhub’u kurmak için uzun zaman aldı. Borsada işlem gören bir ürünü onaylamak daha da uzun sürebilir. ”

Bitcoin kurumsallaşması olasılığına ilişkin olarak Peirce, SEC’in çok sayıda kurumsal ve perakende ilgisini gördüğünü ve bununla birçok şekilde etkileşime gireceğini söyledi. Ayrıca şunları ekledi:

“Kripto alanında kurumsallaşmayı teşvik etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Piyasa içindeki insanların istediği bu değil, ama bence bu alanda olmak isteyen kurumsal insanlar var […] Ve bu alana girebilmek için perakende yatırımcılara sunabileceğimiz en iyi yol, daha çok kurumsallaşmış bir yapı.”

Yakın tarihli SEC uygulamalarından söz edildiğinde, “Kripto Anne” insanların yasalara uymak zorunda olduklarını söyledi, ancak hükümet düzenlemenin insanların yeni veya inovatif fikirleri gerçekleştirmesini engellediğini belirlemeyi mecbur kılıyor.

“İnovasyonun kapılarının yeterince açık olmasını ve yönetmelik gereği çok kısıtlı olmadıklarını” vurguladı.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda, SEC Başkanı Jay Clayton, bir Bitcoin ETF için belirli bir zaman dilimi sunmayı reddetti, bunun yerine SEC’in duruşunu yineledi. CNBC’ye verdiği demeçte, “Zamanlama ya da bunun gibi bir şey hakkında yorum yapmayacağım, ancak bizim için endişe duyulan bazı konulara açıklık getirdik” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz