Ana sayfa Haber Diğer Dünyanın En Büyük 5. Bankası 2020’de İlk Olarak Blockchain Ödeme Ağını Kurmayı...

Dünyanın En Büyük 5. Bankası 2020’de İlk Olarak Blockchain Ödeme Ağını Kurmayı Hedefliyor

296
0

Japonya’nın Mitsubishi UFJ Finans Grubu (MUFG), 12 Şubat’ta yayınlanan basın açıklamasına göre, yeni bir blok zinciri bazlı ödeme sistemi başlatacağını resmen açıkladı.

Dünyanın en büyük beşinci bankası, H1 2020’de piyasaya sürülmek üzere ABD içerik dağıtım ağı Akamai ile ortak olarak projede çalışıyor.

“Küresel Açık Ağ” olarak adlandırılan platform, MUFG’nin ödeme endüstrisinin giderek daha rekabetçi blok zinciri ödemeler pazarındaki konumunu güçlendirmek için kullanmasını amaçlıyor.

MUFG ve Akamai ilk olarak, geçen yılın Mayıs ayında bir ortaklık ilan ederek Global Açık Ağ’ın ne olacağının bir taslağını yayınladı ve gerçekleşmemiş olan 2018 mali yılının başlangıcı için bir başlangıç ​​tarihi belirledi.

“Yeni ödeme ağı, iletişim ağı olarak kullanılabilecek bir arayüze sahip olan ve blok zinciri aracılığıyla değerin aktarılması ve yönetimi için işlevler de dahil olmak üzere çeşitli ödeme hizmeti olacak” dedi.

“Bu, her türlü ödeme hizmeti için işlem maliyetlerinde önemli bir düşüşe izin verecek ve işlem numaralarında büyük bir genişlemeyi destekleyecektir” dedi.

MUFG, geçtiğimiz aylarda çeşitli blok zinciri çalışmalarına başladı ve aralarında Ripple (XRP) kullanarak Brezilya ile havale koridoru geliştirme girişimi oldu.

Yine Mayıs ayında, MUFG, 2019’da kendi kripto para birimini denemeye başlayacağını ve 2016’da yaratılması için başlamış planlarını ortaya koyduğunu ima etti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz