Ana sayfa Haber Diğer Elon Musk Bitcoin Hakkında Konuştu

Elon Musk Bitcoin Hakkında Konuştu

812
0

Teknoloji girişimcisi ve Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin (BTC) yapısının “oldukça parlak” olduğunu ve dijital para biriminin “kağıt parçalarından değer aktarmanın çok daha iyi bir yolu” olduğunu söyledi. Musk, danışmanlık hizmetleri ARK üzerine yaptığı bir röportajda sözlerini dile getirdi.

Bitcoin’in İnternet’in tek yerli şifresi olup olmadığına ilişkin bir soruya yanıt olarak Musk, “Bitcoin yapısının oldukça parlak olduğunu” ve “kriptoların dezavantajlarından birinin, üretim açısından oldukça enerji tükettiğini düşündüğünü” söyledi. Bu yüzden kripto yaratmada bir tür kısıtlamalar olmalı.”

Bu notta Musk, “Kriptoya dahil olmak için Tesla kaynaklarının iyi bir şekilde kullanılmayacağını” vurguladı. Sürdürülebilir enerjinin ilerlemesini gerçekten hızlandırmaya çalışıyoruz. ”

Musk, kripto para biriminin “kağıt para kontrollerini atladığını, kâğıt para harcandığını ve kripto değerinin kağıt parçalarından daha iyi aktarmanın bir yolu olduğunu söylemeye devam etti.

Geçen Şubat ayında Musk, yalnızca 0.25 BTC’ye sahip olduğunu tweetledi. Aynı tweet’te, bir arkadaşının kendisine “yıllar önce” verdiği 0.25 BTC’den farklı olarak “kelimenin tam anlamıyla sıfır şifreleme bilgisine sahip” olduğunu belirtti.

Önceden, büyük endüstri oyuncuları ayrıca Bitcoin’in bir değer deposu ya da “dijital altın” olarak benzersiz bir yer işgal ettiğini iddia ediyorlardı. Altın, egemen paranızın olduğu bir yer, ABD parası değil, Çin parası değil, egemen. Egemenlik çok pahalı olmalı. ”

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz