Ana sayfa Borsalar Endonezya Kripto Paraya Kapılarını Kapatıyor

Endonezya Kripto Paraya Kapılarını Kapatıyor

651
0

Kripto Para yatırımcıları Endonezya’daki düzenleyicilerden memnun değiller. Bitcoin (BTC) brokerlerinin işlemlerin başlaması için 70 milyon doların üzerinde bir ihtiyaç duydukları görüldü.

Geçtiğimiz Ekim ayında yürürlüğe giren yeni düzenlemelerin ardından, kripto para birimi bazlı araçlar sunmak isteyen ticaret platformları bunu yapabilirken, kripto para birimi kullanımı yasaklanmıştır.

Ancak, nihai faturaya sürpriz bir şekilde ek olarak, bu ticaret platformlarının 1 trilyon rupi (71.17 milyon $) asgari sermayeye sahip olması gerekiyor.

Bu görüş, notta, 2,5 milyar rupi (178.000 $) olan geleneksel emtia işlemlerine başlamak için gereken eşdeğer sermayenin, kripto para işlemlerinin yanında cüce olduğunu belirtti.

Ekleme, geçen hafta Bappebti olarak da bilinen Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Ajansı tarafından hazırlandı.

Yerel kripto para birimi döviz Indodax CEO’su Oscar Darmawan’e göre, söz konusu miktar kırsal bir banka açmanın maliyetinden bile fazla. Yönetmeliklere göre Reuters’e, araç yasallaştırıldığından bu yana hiçbir işlem başlatılmadığından sektördeki büyümeyi etkili bir şekilde boğuyordu.

Endonezya son zamanlarda kripto para birimine karşı muhafazakar bir yaklaşım sergilemiştir. Haziran 2018’de, ülkenin finans regülatörü, Endonezya borsalarında emtia olarak kripto alım satımını aydınlattı.

Endonezya’nın merkez bankasından yapılan ödemelerde Bitcoin kullanımıyla ilgili tam bir blok, 2017 yılının Aralık ayında, kripto para biriminin en yeni tüm zamanların en yüksek USD olanını 20.000 $ ‘a çıkarmasından haftalar önce geldi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz