Ana sayfa Haber Ethereum Ethereum Gözden Düşerken Bitcoin Yükseliyor

Ethereum Gözden Düşerken Bitcoin Yükseliyor

256
0

Bitcoin’in bu günlerde 7.400 doları aşıp bir andan gerilemesi altcoinleri bir hayli etkiledi. Özellikle Ethereum, Bitcoin’den en çok etkilenen koin oldu. ETH, 5 Mayıs’ta 800 dolardan alınıp satıldıktan sonra bu güne kadar bir düşüş halinde oldu. Bugünki düşüşle neredeyse %15 değer kaybeden Ethereum 240 doları gördü ve bu 15 Eylül 2017 tarihinden sonra en düşük seviye oldu. Ocak ayındaki zirve gününde 1.400 dolara çıkmıştı ve toplam piyasa kapitalizasyonu 134 milyara yükselmişti. Güncel kapitalizasyon rakamı ise sadece 24 milyar dolar. Kısacası en büyük altcoin Ethereum, son 8 ayın en düşük seviyesine gerilemesi sırasında Bitcoin’in kripto para piyasasındaki payı yükseldi.

ETH ile ilgili gerçekleşeceği düşünülen gelişmeler de mevcut. Dünya’da en büyük vadeli işlem borsası olarak bilinen CBOE 2018’in sonlarına kadar Ethereum vadelerini piyasaya sürecek. Bu gelişmenin Ethereum fiyatlarına etki edebileceği planlanıyor.Bazı girişimciler ise bu düşüşün ralli öncesi bir düzeltme olduğunu düşünüyor.

Buların yanı sıra, Ethereum hızla düşmeye devam ederken Bitcoin bunun aksine yükselmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasadaki payı bu günlerde %55 seviyesinde. Bu durum 17 Aralık 2017 tarihinden beri ilk defa görüldü.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz