Ana sayfa Borsalar Eurex Vadeli İşlem Sözleşmelerini Başlatıyor

Eurex Vadeli İşlem Sözleşmelerini Başlatıyor

643
0

Deutsche Boerse tarafından işletilen ve Almanya merkezli bir türev borsa olan Eurex’in, vadeli işlem sözleşmelerini başlatmayı planladığı bildiriliyor.

Konuyla aşina olan kişilerin, Block’a Eurex’in Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi dijital para birimlerine bağlı vadeli işlem sözleşmeleri başlatmayı planladığını, daha önce pazarlamacı firmalarla görüşmeler yaptıklarını bildirdi.

Deutsche Boerse’in Aralık 2017’den bu yana dijital para vadeli işlemlerinin piyasaya sunulmasını düşündüğü bildirildi. Borsa sözcüsü, “özel yatırımcıların ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’de mevcut yatırımları koruyabilecekleri ya da düşen fiyatlar için ayarlayabilecekleri bir sistem düşünüyoruz.“

Eylül 2018’de Deutsche Boerse, teknolojinin finansal piyasa altyapısı için sahip olabileceği yıkıcı potansiyeli ve borsadaki mevcut tekliflerini geliştirmek için yeni ürünleri keşfedebilecek bir “DLT, Kripto Varlıkları ve Yeni Pazar Yapıları” birimi kurdu.

1998 yılında kurulan Eurex, dünyanın önde gelen borsalarından biri olan Deutsche Boerse tarafından işletilen uluslararası bir türev ürünüdür. Eurex Clearing’in 49 milyar avroluk (55.5 milyar dolar) bir teminat havuzunu yönettiği ve her ay 12.46 trilyon avro değerinde işlem gerçekleştirdiği bildiriliyor.

Geçen ay, Deutsche Boerse, 2019 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanan blok zinciri bazlı menkul kıymetler borç verme platformunda “önemli ilerleme kaydettiğini” açıkladı. Deutsche Boerse’in basın açıklaması başına altı bankanın menkul kıymet borç verme platformuna katılma planlarını onayladı ve “bağlantı süreçlerini” başlattı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz