Ana sayfa Borsalar Fidelity Kripto Para Borsasını Test Ediyor

Fidelity Kripto Para Borsasını Test Ediyor

197
0

Amerikan finansal hizmetler devi Fidelity, 31 Ocak’ta yayınlanan bir blog yazısında kripto para birimi alım satım ve saklama platformunun “son test ve işlem geliştirme dönemlerinde” olduğunu söyledi.

Duyuruya göre, firma şu anda platform altyapısını oluşturmaya devam ederken, küçük ve seçkin bir müşteri grubuna hizmet veriyor. Firma belirtiyor:

“İlk müşterilerimiz, nihai olarak bu testler ve süreç iyileştirme sürelerimizin önemli bir parçası. Bu hizmetleri daha geniş bir seçkin kurumlara sunmamızı sağlayacak.”

Fidelity, Ekim 2018’de yeni bir şirket olan Fidelity Digital Asset Services’in piyasaya sürülmesiyle bir kripto platformunun geliştirildiğini açıkladı. Fidelity daha sonra yeni şirketin “hedge” gibi kurumsal yatırımcıları hedef alan dijital varlıklar için saklama ve ticaret yürütme hizmetleri sunacağını belirtti. Fonlar sadece, aile ofisleri ve piyasa aracılarına hizmet verecek ”ve şimdilik perakende yatırımcılara açık olmayacak.

Bugünkü duyuruda, Fidelity, geliştirme ekibinin mevzuat uyumluluğunu sağlamak ve mevcut operasyonel süreçleri yeni kripto para birimi odaklı platforma uyarlamak amacıyla denetçilerle birlikte çalıştığını belirtti.

Velayet hizmetleri geleneksel finans sektöründe yaygındır ve yatırımcılara para, menkul kıymetler ve altın ve elmas gibi malları depolamak için bir yer sunar, böylece kayıp veya çalınmamaları sağlanır. Saklama hizmetleri, bankalardan, depolanan varlıkları kendi kazançları için kullanmalarına izin verilmemesi nedeniyle farklılık gösterir. JPMorgan, BNY Mellon ve Northern Trust gibi büyük firmalar saklama hizmeti sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz