Ana sayfa Monero Fortnite, Monero Kabul Etmeye Başladı

Fortnite, Monero Kabul Etmeye Başladı

436
0

Online video oyunu Fortnite’nin ticari mağazası olan Retail Row, 1 Ocak itibarı ile sadece Monero’yu (XMR) kripto-para birimi ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladığını duyurdu.

Fortnite, Temmuz 2017’de piyasaya sürülen ve dünya çapında 125 milyondan fazla oyuncuyu temsil ettiği bildirilen Epic Games tarafından geliştirilen çevrimiçi bir video oyunudur. Ekim 2018’de, Epic Games en son fonlama turunda 15 milyar dolardan fazla değerlemeye ulaştı.

Retail Row, perakendecilerin Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere kripto para birimleri almalarını sağlayan kripto ödemeleri hizmeti GloBee’yi destekliyor. Müşteriler ayrıca, kredi kartları ve PayPal dahil olmak üzere çeşitli geleneksel yöntemlerle ödeme yapabilir.

Siber güvenlik firması Malwarebytes, dolandırıcıların, Fortnite oyuncularının Bitcoin (BTC) cüzdan adreslerini hedef alan kötü amaçlı yazılım kullandıklarını tespit etti. “Con sanatçılar”, diğer “sahte hileler, duvar kâğıtları ve nişancılar” ın yanı sıra, altı aylık Fortnite Android sürümlerinde görünüşte “ücretsiz” olacağı vaat edilen indirmelere kötü niyetli veri hırsızlığı kodunu gizlice sokuyorlardı.

Soruşturmaya göre, Ücretsiz V-Bucks (oyun içi para birimi) de kötü niyetli kod paketlerini gizledi. Malwarebytes, aldatıcı bağlantıların, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımları gizleyen indirmelere yönlendiren dolandırıcıların YouTube kanalları aracılığıyla geliştirildiğini keşfetti.

Haziran ayında, ağ ve işletme güvenliği şirketi Palo Alto Networks, dolaşımdaki tüm XMR’lerin yaklaşık yüzde 5’inin kripto çalma yoluyla kötü amaçlı bir şekilde çıkarıldığını tespit etti. Monero’nun kötü amaçlı yazılımın hedeflediği kripto para birimleri üzerinde “inanılmaz bir tekele” sahip olduğu ve toplamda 175 milyon ABD Doları tutarında kötü amaçlı yazılım olduğu bildirildi.

Raporda ayrıca, verinin web tabanlı Monero madencileri veya erişemedikleri diğer madencileri içermediğinden,sadece yüzde 5 lik bir kısıma etkileniyor.

Market verilerine göre XMR günde% 3.27 arttı ve 47.46 $ ‘dan işlem görüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz