Ana sayfa Haber Diğer Huddl; Blockchain Tabanlı Finans ve Yatırım Ağı

Huddl; Blockchain Tabanlı Finans ve Yatırım Ağı

211
0

Girişim, kullanıcıların kendi Tokenlarını kazanabilecekleri ve en iyi yatırım uzmanlarını işe alarak, seçtikleri ürün ve hizmetlere yatırım yaparak harcamalarını yapabilecekleri kendi sosyal ağlarını yaratarak “finansal devrim” başlatmayı hedefliyor.

Huddl projesinin fikri, şirketin premium ürünlerin yalnızca varlıklı insanlar veya kurumsal yatırımcılar için mevcut olduğunu söylediği geleneksel yatırım modelini kırmak.

Huddl ekibi, platform oluşturmak için kullanıcıları motive etmenin temel nedeninin geleneksel finansal hizmetler ve sosyal ağlara duyulan güven kaybı ve mevcut blok zinciri ve merkeziyetçi uygulama yapılarında fayda eksikliği olduğunu söylüyor.

Yatırım ağı
Huddl, düzenli kullanıcılara ticari gayrimenkul, özel bankacılık, finansal riskten korunma fonları, halka arz öncesi hisse senetleri, yatırım yönetimi ve varlık planlaması gibi premium yatırım fırsatlarına erişim sağlamak istiyor. Normalde bu yüksek riskli varlık sınıfları genel halk için mevcut değildir ve ana yatırımcıların kurumsal olanlardan çok daha yüksek ücret ödemeleri gerekir.

Huddl ekibi, Huddl’ün kendi ağına üye olarak bu premium yatırım hizmetlerine ve ürünlerine erişmenin bir yolunu sunar. Üyeler yatırım tercihlerini paylaşır ve platformda sunulan farklı stratejileri inceler. Huddl’ın “kapsül” olarak adlandırdığı bir çevrimiçi topluluk veya dinamik bir yatırım havuzu oluşturmak için arkadaşlarını, akrabalarını ve tanıdıklarını davet edebilirler. Birlikte, havuz üyeleri yatırımın amacını tanımlar, kurallar üzerinde anlaşırlar, yatırım stratejisini seçerler, siz de sermayelerine yatırım yapıp Tokenlarını seçtikleri hedef için harcama yapabilirsiniz. Örneğin, bir aile ortaklaşa emeklilik veya arkadaş tatili gibi daha küçük şeylere yatırım yapılabilir. Grup, yetenekli finansal uzmanları yatırım programlarını yönetmeleri için davet edebilir.

Havuzlar büyüklüklerine göre değişmektedir: baklalardan (Huddl ağındaki en küçük birim) stratejiler ve yatırımlarda ortak ilgi alanlarına sahip çok sayıda bakla içerebilen “kümeler” e kadar. Şirkete göre, bu sistem Huddl kullanıcılarının paralarını bir araya toplamasını ve sermayelerinin nasıl yönetildiğini tam olarak kontrol ederken, premium yatırım fırsatlarına erişmek için kolektif satın alma güçlerini artırmalarını sağlıyor.

Huddl ağı içerisinde kullanıcılar fikirlerini paylaşabilir ve danışmanlardan ve yöneticilerden yardım isteyebilir. Huddl Kurucusu ve CEO’su Stephen Corliss, “Sosyal kümelenmeler ve işbirlikçi fikir paylaşımı yoluyla, bireyler için kendi yatırım araçlarını oluşturma imkanı ve üst düzey özel yatırım danışmanları tarafından yönetilmelerini sağladı” diyor.

“Derin indirimler”
Huddl ağı blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Kullanıcılar ilk belirteçlerini Huddl’e katılarak kazanabilirler – yeni kullanıcılar getirmek ve ağa değer katmak, ayrıca arkadaş ve aileleri üye olmaya davet etmek için ödüllendirilirler. Başlangıçta ayrıca, sistemde yerleşik olan ve her topluluk üyesinin platformun büyümesinden faydalanmasını sağlayan özel bir sosyal program olduğunu da not edelim.

Ek olarak, kullanıcılar etkileşime girerek, ekiplere yönetici veya koordinatör olarak katkıda bulunma yoluyla ve yatırım yaparak Huddl Tokenları kazanabilirler. Dijital para birimi, Huddl’in düzenlemeyi vaat ettiği “derin indirimler” de yatırım hizmetlerinin kilidini açmak için harcanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz