Ana sayfa Haber Diğer IDE Birleşik Krallık’ta Açıldı

IDE Birleşik Krallık’ta Açıldı

327
0

Merkezi Olmayan Ekonomi Enstitüsü (IDE), yaptığı basın açıklamasına göre, 14 Şubat’ta Londra’da, Birleşik Krallık’ta açıldı.

Blockchain temelli ekonomik sistemler ve var olan kurumlar üzerindeki etkilerinin araştırılmasına adanan düşünce kuruluşu, fintech şirketi Sweetbridge tarafından desteklenmektedir. Merkezi olmayan ve özerk sistemlerin potansiyelini araştırmak ve gerçek kullanım durumları bulmak için iddia edilen şekilde tasarlanmıştır.

Basın açıklamasına göre, IDE’nin ardındaki fikir “kuruluşların blok zinciri endüstrisinin temelini oluşturan ekonomiyi daha iyi anlamalarına yardımcı olmak” tır. IDE ayrıca, stacocoins’in tasarımını ve uygulanabilirliğini ve hükümet politikasının ve “kripto-ekonomik” teknolojilerin nasıl etkileşimde bulunduğunu da inceleyecek.

Sweetbridge görünüşte araştırmayı kolaylaştıracak ve girişimciler, şirketler ve hükümetler dahil olmak üzere farklı geçmişlere ve uzmanlığa sahip blok zinciri sektörüyle ilgili oyuncuları çekecek ve IDE’nin faaliyetleri IDE Vakfı Konseyi tarafından belirlenecek.

Ocak ayında, büyük bir Çinli araştırma üniversitesi, blockchain ödeme firması Ripple’ın desteğiyle bir blockchain araştırma bursu başlattı. Programın, Çin’deki en iyi lisansüstü öğrencileri 2019’da küresel blok zinciri düzenlemeleri ve endüstri gelişimi üzerine bir araya getirme niyetinde oldukları bildiriliyor.

Aynı ay, New York Şehri Ekonomik Kalkınma Şirketi (NYCEDC), Manhattan’daki Blockchain Merkezini açacağını ve bunun da yazılım geliştiricilere yönelik dersler için programlama dersleri gibi genel halka yönelik blockchain odaklı eğitim hizmetleri sunacağını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz