Ana sayfa Dash KFC, Dash Kabul Edecek

KFC, Dash Kabul Edecek

357
0

KFC Venezuela CEO’su Antonio Sampayo, kısa bir süre önce Criptonoticias gazetesi Criptonoticias gazetesine verdiği röportajda, altkoin Dash’ı (DASH) kabul etmeye başlayacaklarını duyurdu.

Sampayo, KFC’nin Dash ile kripto ile ilgili bir testi tartıştığını açıkladı, ancak sözleşme henüz sonuçlandırılmadı.

DashNews Mark Mason’daki PR ve medya direktörü 7 Aralık Cuma günü, KFC Venezuela’nın gelecek hafta Dash ödemelerini kabul etmeye başlayacağını belirten bir tweet yayınladı.

Tweet’e eklenen video, ülkenin başkenti Caracas’ın ülkenin en büyük KFC restoranlarından birinde kriptoyla çalışan bir ödeme sistemini test eden ilk şehir olacağını ve ülkedeki diğer 24 farklı KFC lokasyonunun takip edeceğini söyledi.

Açıklamaya göre, Venezüella’daki 2.400’den fazla tüccar Tire’yi ve Papa John’s gibi diğer büyük fast food zincirleri de dahil olmak üzere birçok marka Dash’ı kabul ediyor. Forbes, Dash Yardım, Dash Merchant Venezuela ve Dash Metni’nin ortak kurucularından Alejandro Echeverría’nın yakın tarihli bir raporuna göre Venezüellalılar, ödemeyi tamamlamanın kolay bir yöntemi olduğu için Dash’ı kullanıyor. Ayrıca, kripto para biriminin daha büyük firmalara yayılmadan önce küçük aile şirketleri tarafından kullanıldığını belirtti.

Ağustos ayında, Dash Core Group’un CEO’su Ryan Taylor, her hafta kripto parayı kabul eden neredeyse yüz yeni tüccarla birlikte, Venezuela’nın Dash için ikinci en büyük pazar olduğunu ortaya koydu.

KFC Kanada, 2018’in başlarında, Bitcoin (BTC) ile özel olarak satın alınabilen “Bitcoin Bucket” olarak adlandırılan yeni bir menü parçasına sahipti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz