Ana sayfa Haber Diğer Kripto Bankası Seba, Mortgage Bankası Hipotekarbank ile İşbirliği Yapıyor

Kripto Bankası Seba, Mortgage Bankası Hipotekarbank ile İşbirliği Yapıyor

345
0

İsviçre merkezli kripto bankası Seba Crypto AG, İsviçre’deki ipotek bankası Hypothekarbank Lenzburg AG ile çekirdek bankacılık sistemi Finstar, 31 Ocak’taki raporlarını kullanmak üzere bir anlaşma imzaladı.

Ortaklık, Seba’nın ademi merkeziyetçi yazılımının Finstar’da uygulanmasına ve ayrıca Seba’nın Finstar’ın geleneksel hizmetlerini kullanmasına izin verecek. Ek olarak Seba, Finstar’ı kripto para birimleri ve diğer blockchain bazlı ürünler ile yapılan işlemleri işlemek ve depolamak için kullanabilecek. Proje, 31 Ocak tarihli basın bülteni notlarının 2019 yılının 2. çeyreğinde tamamlanacak şekilde ayarlandığını vurguladı.

Hypothekarbank’ın başvuru yönetimi ve veri merkezi operasyonlarını denetlemekten sorumlu olacağı bildiriliyor. Basın açıklamasına göre, Seba blok zinciri ve kriptoya özgü gelişmeleri bağımsız olarak ele alacak.

Seba CEO’su Guido Bühler basın açıklamasında şöyle dedi:
“Today’nin açıklaması, düzenlenmiş bir kurum olarak geleneksel bankacılık ile dijital ekosistem arasında bir köprü kurmak istediğimiz finansal dünyadaki yeni gerçekliğin bir işaretidir.”

Eylül 2018’de Seba, kripto para birimi hizmetleri sağlayacak bir banka kurulmasına yardımcı olmak için 103 milyon dolar topladı.

Seba, Kasım ayında, 2019’un ilk yarısında İsviçre mali düzenleyicisi, İsviçre Finansal Piyasası Denetleme Kurumu’ndan bir bankacılık ve menkul kıymet lisansı almayı beklediğini belirtti. , bankanın yasal olarak kripto ticareti yapmasını ve diğer bankalarla ve yatırımcılarla yatırım yapmasını sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz