Ana sayfa Haber Bitcoin Kripto Para Piyasası Yükselişte

Kripto Para Piyasası Yükselişte

366
0

Bitcoin günlük yaklaşık yüzde 4 arttı ve 4.050 $ ‘dan işlem gördü. Haftalık grafiğe bakıldığında, mevcut fiyat Cuma gününün en yüksek fiyatı olan 4,200 $ ‘dan düşük; Fakat kripto para birimi hala geçtiğimiz hafta başladığı nokta olan 3,294 $ ‘dan yüksek bir seviyede işlem görüyor.

Piyasa kapitalizasyonuna göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ripple (XRP), gün içinde yüzde beşin üzerinde bir artış sağlayarak, 0.374 $ ‘dan işlem gördü.
Haftalık grafikte, mevcut fiyat XRP’nin geçtiğimiz haftaya başladığı fiyat olan 0.292 $ ‘dan yüksek. Ancak, cari fiyat Çarşamba günü ulaşılan 0.389 dolar seviyesinden biraz daha düşük.

Ethereum (ETH), son 24 saatte yüzde 15’lik bir değer artışı görerek, pazar büyüklüğüne göre üçüncü en büyük kripto para birimi olarak kalmaya devam ediyor. ETH an itibarı ile 146 dolardan işlem görüyor.
Haftalık grafikte, mevcut fiyat, geçtiğimiz Pazartesi günü ETH’nin değeri olan 87 $ ‘dan yüksek.

İlk 20 kripto para birimi arasında, bazıları daha belirgin büyüme oranları rapor ediyor. Yani, NEO ve EOS da yüzde 12 arttı. Cardano (ADA), Litecoin (LTC), IOTA ve Ethereum Classic (ETC) neredeyse yüzde 10 arttı.

Tüm şifreleme para birimlerinin piyasa kapitalizasyonu, 135 milyar doların üzerine çıktı. Bu, mevcut piyasa sınırını, geçtiğimiz haftanın 104 milyar dolar olan en yüksek seviyesinin üzerine çıkarmasını sağlıyor.

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, Twitter’da “2018’in kriptobombası” olarak adlandırdığını söyledi.

Bu haftanın başlarında, iki ABD kongresi, kripto varlıklarını menkul kıymetler olarak kabul etmekten muaf tutmayı öneren “Token Taksonomi Yasası” başlıklı bir iki taraflı fatura çıkardı.

Bu gelişmelerin ardından piyasa da şuanda olumlu bir hava hakim.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz