Ana sayfa Haber Bitcoin Lüks Arabalar Bitcoin ve Bitcoin Cash ile Alınabilecek

Lüks Arabalar Bitcoin ve Bitcoin Cash ile Alınabilecek

743
0

Houston Rockets’ın sahibi ve aynı zamanda Tilman Fertitta’nın diğer şirketi Post Oak Motor Cars, bundan sonra Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ödeme kabul edeceklerini açıkladı.

Bentley,Rolls Royce ve Bugatti gibi lüks araçları satışına sahip olan şirket önce büyük sporcular ve önemli iş adamları olarak çok fazla Premium müşteriyle ilgileniyor ve hizmet veriyor.
Fertitta’nın resmi Twitter hesabından paylaştığı tweette:

‘’ Bitcoin’in yaşadığı bu artış ve yükselişler dikkatimi çok çekmişti. Lüks araç satıcısı olarak bütün müşterilerime daima en iyiyi sunmaya çalıştığım için bu hamleyi yapmaya karar verdim.Bundan sonra ürünlerimizi daha hızlı ve kolay bir şekilde satabileceğimizi düşünüyorum.’’ dedi.

Post Oak, müşterilerine sunacağı bu hizmet için ünlü kripto para ödeme şirketi olan BitPay ile ortaklık yapacağını da belirtti. BitPay’in CEO’su Sonny Singh ise konuyla ilgili olarak birçok girişimcinin kripto parayı ödeme aracı olarak kullandığını ve yüklü alımlarda kripto varlıkların önemli olduğunu söyledi.
NBA’in en başarılı takımları arasında bulunan ve bi önceki sezon Batı Konferansı finalinde son şampiyon olan Golden State Warriors’a elenen Houston Rockets’ı geçtiğimiz yıl 2.2 milyar dolar karşılığında satın alan Tilman Fertitta, çeşitli birçok sektör ile iş yapıyor. Fertitta, NBA takımlarında kripto paralar ile ilgilenen tek kişi değil. Bilindiği gibi Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Bitcoin ile maç bileti satacaklarını açıklamıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz