Ana sayfa Haber Diğer Lüksemburg Blockchain’i Kanunlaştırdı

Lüksemburg Blockchain’i Kanunlaştırdı

452
0

Lüksemburg milletvekilleri, ülke parlamentosu milletvekilleri odası tarafından 14 Şubat’ta yayınlanan resmi bir duyuruya göre, blok hizmet teknolojisinin finansal hizmetlerde kullanılmasını kolaylaştırarak 7363 sayılı yasa tasarısını kabul etti.

Yeni yasa, finansal piyasa katılımcılarına menkul kıymetlerin blok zinciri teknolojisi ile dolaşımı konusunda daha fazla şeffaflık ve yasal kesinlik sağlamayı amaçlamaktadır. Tasarıda, aracıların sayısını azaltarak menkul kıymetlerin transferini daha verimli hale getirmek üzere ayarlandı.

Yerel basında Luxembourg Time ‘a göre, tasarı, blockchain teknolojisi ile yapılan işlemleri, aynı şekilde geleneksel yollarla yapılanlarla aynı yasal statüde ve korumada veriyor. 60 milletvekilinden sadece iki sol partinin déi Lénk’in iki üyesinin tasarıya karşı oy kullandığı bildirildi.

Lüksemburg, blockchain teknolojisine proaktif yaklaşımıyla tanınıyor. Kasım 2018’de, Lüksemburg Üniversitesi, dijital varlıkların güvenliğini artırmak amacıyla Lüksemburg merkezli ticaret platformu VNX Exchange ile ortaklık kurdu. İşbirliği içinde, Lüksemburg Üniversitesi, VNX’in dijital varlıklar için daha yüksek düzeyde ağ güvenliği geliştirmesine iddiada bulunduğunu belirtti.

Mart ayında, Lüksemburg Mali Düzenleyicisi CSSF, kripto para birimleri ve ilk jeton tekliflerine (ICO’lar) yapılan yatırımlara karşı bir uyarı yayınladı. Düzenleyici, kripto para birimlerinin herhangi bir merkez bankası tarafından desteklenmediğini ve sanal para birimlerinin oynaklığına karşı uyarıldığını belirterek, anlaşmaların genellikle tamamen şeffaf olmadığını ve iş modellerinin anlaşılmaz olduğunu vurgulayan regülatör.

Bu arada, Hollandalı ING Bank B.V adına araştırma şirketi Ipsos tarafından yapılan bir araştırma Haziran ayında Haziran ayında, kripto para birimi -% 4 – oranına sahip kişilerin en düşük oranının Lüksemburg’da olduğunu ortaya koydu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz