Ana sayfa Haber Meksika’nın İlk Blockchain Derneği Kuruldu

Meksika’nın İlk Blockchain Derneği Kuruldu

443
0

Forbes Meksika’nın 28 Kasım tarihli haberine göre, blockchain yazılım firması olan ConsenSys gibi sektör oyuncularına benzeyen kurucu üyelere sahip Meksika’nın ilk blok zincirleme derneği kuruldu.

Meksika’nın Blockchain Derneği, Bitso, Volabit, BIVA, GBM, Lvna Capital, ConsenSys ve Exponent Capital şirketlerini kurdu. Kuruluşun amacı, vatandaşları teknoloji dağıtımında ve potansiyel uygulamalarında eğitmektir.

Dernek, teknoloji yaygın hale gelmeden önce, standartları ve uygulanan yöntemleri geliştirmeyi planladıklarını belirtti. Blockchain Derneği’nin geçici başkanı Felipe Vallejo, “[blockchain] teknolojisinin daha şeffaf, güvenli ve verimli prosedürler oluşturma hedefine sahip olduğunu” söyledi.

Söylendiğine göre dernek, yeni üyelere açık bir vaziyette. BIVA direktörü María Ariza, “Tartışma ve kamu politikası için bir alan yaratmak istiyoruz. Herkesin fikirlerini sunabilmelerini istiyoruz” dedi. Kripto para ve blockchain piyasa liderleri, teknolojilerin benimsenmesini kolaylaştırmak ve kapsamlı standartlar geliştirmek amacıyla düzenleyicilerle birlikte çalışmak için çeşitli çağrışımlar başlattılar. 27 Kasım’da, on finansal ve teknoloji firması, kripto para birimi sektörü için bir “davranış kuralları” oluşturmak üzere Dijital Varlık Piyasaları Birliği’ni (ADAM) kurdu.

Eylül ayında, bir grup ABD’li blok zincir ve kripto şirketi, bunlara kripto borsası Coinbase de dahil olmak üzere, Washington DC’de bulunan Blockchain Derneği’nin kurulmasını açıklamıştı. Dernek, siyasal sistem içinde faaliyet gösteren, öncelikli olarak politika konularını ele alan ve ABD vergi kanununun kripto para birimini ele alan ana şirketleri temsil edecek şekilde hazırlanmıştır.

Bu arada Meksika’nın Meksika destekli Bankası (Banxico), Eylül ayında Meksika’daki kripto borsaları ve kripto hizmetleri veren bankaların bankadan izin alması gerektiğini açıkladı. Dijital paralarla ilgilenen bir şirkete sahip olmak için, işlemlerinin bir tanımını, ödemeyi planladıkları komisyonları ve müşteri kimliğini doğrulamak için kullanacakları mekanizmayı içeren ayrıntılı bir iş planı sunmalıdır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz