Ana sayfa Haber Diğer MenaPay İşletmelere Gelir Sağlayacak

MenaPay İşletmelere Gelir Sağlayacak

935
0

MENA Bölgesinin ilk blockchain tabanlı ödeme sistemi olan MenaPay, bölgedeki banka ve diğer finans araçlarını kullanmayan 440 milyon kullanıcıya hizmet vermek için hazırlanıyor.

Buna ek olarak; Türkiye’de geliştirilen, blockchain tabanlı dijital ödeme yöntemi MenaPay, işletmelerin nakit karşılığı MenaCash satışına imkân tanıyan yeni MenaPay Bayi Ağı ile MENA bölgesinin dijital dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

Menapay yerel mağazalar ve işletmeler için yeni bir iş modeli sunuyor. Bu iş modeli ile işletmeler mevcut işlerine ek gelir sağlayacak. MenaPay Bayi Ağı’na katılan dükkanlar Bayi Satış Paneli üzerinden şirketin dijital parası olan MenaCash’ı yerel topluluklarına satabilecekler.

ABD Doları ile desteklenen MenaCash, Orta Doğu’nun ortak para birimi olarak kullanılabilecek. Dijital para, para işleminin gerekli olduğu herhangi bir yerde kullanılabilecek. E-ticaret siteleri, restoranlar, alışveriş merkezleri, benzin istasyonları ve otomatlar söz konusu platformun günlük kullanımı için verilebilecek örneklerden bazıları.

Şirketin Genel Müdürü Tolga Odoğlu, “Kullanıcıların nakit parayı dijital ortama aktarmalarını sağlamak ve temelde nakit kullanan bölgedeki dijital dönüşümü başlatmak için tüketicinin söz konusu dijital paraya ulaşmasının önemli olduğuna inanıyoruz. İnternet kafeler, döviz büroları, kuyumcular ve marketler bayi uygulamasını kolaylıkla kullanabilecekler.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz