Ana sayfa Haber Diğer Nijerya’da Seçim Vaadi: Kripto Paraları Destekleyeceğim.

Nijerya’da Seçim Vaadi: Kripto Paraları Destekleyeceğim.

376
0

Nijerya’nın önde gelen muhalefet partisinin cumhurbaşkanlığı adayı, yerel haber kanalı olan DailyPost’un 24 Kasım’daki haberine göre; blockchain ve kripto paraya destek sözü verdi.

Nijeryalı haber kanalı, Halkın Demokratik Partisi (PDP) adayı Atiku Abubakar’ın “Yeniden Çalışan Bir Nijerya” politikasını analiz ettiğini ve 16 Şubat 2019’da cumhurbaşkanı seçildiği takdirde halka kripto paralar ve blockchain konusunda söz verdiğini söyledi.

DailyPost, belgede, siyasetçinin “ekonomiyi blok zincirleme ve kripto parasıyla olumlu bir şekilde hızlandırmayı hedeflediğini” belirtti.

DailyPost’a göre Abubakar, “yeni ekonominin potansiyellerini” açığa çıkarmak için PDP’nin “blockchain teknolojisi ve kripto para birimleriyle ilgili kapsamlı bir politikanın üretimini destekleyeceğini” belirtti.

Bilindiği gibi Nijerya hükümeti ülkede blok zincir geliştirmek için yerel girişimlerle ortaklık kuruyor. Nijerya Mevduat Sigorta Şirketi (NDIC) Mart ayında, yapılan işlemlerin sigortalı olmamasından ötürü, kripto para kullanımlarına karşı uyarıda bulundu.

Cumhurbaşkanı adaylarının, seçim öncesi vaatleri arasında kripto para ve blockchain kelimelrine rastlamaya başladık.

Sizce önümüzdeki seçimlerde ülkemizde de bu tarz bir vaat söz konusu olabilir mi?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz