Ana sayfa Haber Bitcoin Overstock Vergi Ödemelerinde Bitcoin’i Kullanacak

Overstock Vergi Ödemelerinde Bitcoin’i Kullanacak

204
0

ABD’li perakendeci Overstock.com, 3 Ocak’ta yayınlanan bir duyuruya göre, Ohio eyaletindeki Bitcoin’i (BTC) kullanarak işletme vergilerinin bir kısmını ödeyeceğini açıkladı.

Overstock, yeni başlatılan kripto para vergi mükellefi platformu OhioCrypto.com’u kullanarak Şubat ayından itibaren Bitcoin ile ticari faaliyet vergilerini (CAT) karşılayacaktır.

Uzun zamandır devam eden bir kripto meraklısı olan şirketin CEO’su ve kurucusu Patrick Byrne, yapılan açıklamada, hükümetin kripto para birimleri ve diğer yeni teknolojilerin benimsenmesinin dostane yasalarla birlikte kabul edilmesinin “ABD’nin önündeki yerimizi kaybetmemesini sağlamanın en iyi yolu” olduğunu söyledi. “

Ohio, Kasım ayında vergiler için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul eden ilk ABD eyaleti oldu. Hizmet şu anda yalnızca işletmeler için kullanılabilir durumda ve bu seçenek gelecekteki bireysel kullanıcılara genişletileceği bildirilmiştir.

Ohio Eyalet Saymanı Josh Mandel Cointelegraph’a, devletin Bitcoin’in ötesine geçebileceğini ve haberi takip eden bir röportajda diğer kripto para birimleri kabul etmeye başlayabileceğini söyledi.

İş dergisi Fortune ile yaptığı son röportajda Mandel, bu tutumunu yineledi ve Ohio’nun 2020 yılına kadar tüm vergi mükellefleri için kripto ödemeleri getirmeyi planladığını ortaya koydu.

2014 yılında, Overstock, kripto takası Coinbase ile yapılan ortaklığın ardından Bitcoin’i kabul eden ilk büyük şirket oldu.

Son zamanlarda, Byrne Şubat 2019’a kadar blok zincirine odaklanmak üzere Overstock’ın perakende kolunu satacağını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz