Ana sayfa Genel Peter Thiel Destekli Elektronik Aracılık Firması Tagomi Piyasaya Sürüldü

Peter Thiel Destekli Elektronik Aracılık Firması Tagomi Piyasaya Sürüldü

470
0

PayPal ortak kurucusu Peter Thiel’in girişim sermayesi şirketi tarafından desteklenen bir elektronik aracılık kuruluşu olan Tagomi Holdings Inc. piyasaya sürüldü.

Tagomi dijital varlıklar için elektronik bir aracılıktır. Firmanın teklifleri arasında çapraz pazar uygulaması, sermaye yönetimi, ticaret sonrası raporlama, yerleşim ve saklama hizmetleri yer alıyor.

Şirket, Tagomi CEO’su Jennifer Campbell’e göre, dijital varlıkların ticaretiyle ilgili operasyonel zorlukları azaltmayı amaçlıyor. Şirket müşterilerine “kurumsal operasyonel standartlar gerektirmektedir” diyor.

Kurumsal yatırımcılar yüksek net değerli bireyleri, 100.000 $ ‘dan büyük kripto para birimi işlemlerinin en büyük alıcıları olarak ilan ettiler. Diar’ın yakın tarihli bir raporu, kurumsal yatırımcıların tezgah üstü (OTC) pazarlara yöneldiğini belirtiyor.

Tagomi’nin, teknoloji şirketleri, tohum sahnesine yatırım fonları SV Angel, özel sermaye ve girişim sermayesi şirketi İşbirliği Fonu ve diğerlerine yatırım yapan Peter Thiel’in Kurucu Fonu gibi sektör oyuncularından 16 milyon dolarlık fon topladığı bildirildi.

Kurucular Fonu, ilk olarak WSJ tarafından bildirildiği üzere, Mayıs 2018’de Tagomi’ye yatırım yapma planlarını duyurdu. Thiel, daha sonra Bitcoin’in (BTC) altının dijital eşdeğeri olabileceğini ve bunun da piyasadaki potansiyel korunma olabileceğini söyledi.

O ay, Thiel, kısaltmadan ziyade Bitcoin “özlemi” nin daha iyi bir ticaret stratejisi olduğunu öne sürdü. Buna rağmen, dünyanın ilk kripto para biriminin sonuçta değersiz hale geleceği yüzde 80’e varan bir olasılık verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz