Ana sayfa Haber Diğer Rakuten Payment Kripto Para Desteği ile Geliyor

Rakuten Payment Kripto Para Desteği ile Geliyor

417
0

Japon e-ticaret şirketi Rakuten, Rakuten Pay mobil uygulamasının büyük bir güncellemesinin, 18 Mart’ta yayınlanacağını duyurdu. Uygulamanın yeni yapısı, fiat para birimlerine ek olarak, kripto para birimlerini de destekleyecek.

Şirketin dördüncü çeyrek ve 2018 yılı için hazırlanan tanıtım materyaline göre, uygulamanın yeni sürümü “tek bir platforma gömülü tüm ödeme çözümlerini” içerecek.

Gayrı resmi olarak “Japonya’nın Amazon’u” olarak bilinen Rakuten, kurumsal yapısında bir revizyon ortaya koydu. Yeniden yapılandırılmış şirket, yeni kurulan bir ödeme iştiraki olan Rakuten Payment’in bir parçası olarak firmanın kripto para birimlerini içerecek. Daha önce “Spotlight” adı altında bağlılık iştiraki olan ödeme iştiraki, aynı zamanda şirketin ön ödemeli kart hizmeti Rakuten Edy’yı da içerecek.

Firmanın kazanç açıklaması, Edy’nin güncellenmiş uygulamada destekleneceğini belirtir ve ayrıca QR kod ödemeleri için destek gösterir. Uygulama güncellemesi, kripto desteğini açıkça belirtmese de, şirketin platformda “tüm ödeme çözümlerinin” destekleneceği konusundaki belirtimi, bağlı ortaklığı Rakuten Ödemesinin bir parçası olarak kripto ödemeleri için destek anlamına gelir.

Rakuten, Japon kripto alışverişini 2018 Ağustos’unda Everybody’s Bitcoin kripto para borsasını 2,4 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldı. O zaman, şirket temsilcileri firmanın “e-ticaret, çevrimdışı perakende ve P2P ödemelerinde kripto-para birimi bazlı ödemelerin rolünün gelecekte artacağını” düşündüğünden “kripto para birimi döviz endüstrisine girmeyi düşünüyor” olduğunu bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz