Ana sayfa Haber Ripple, 2018’de 535 Milyon Dolarlık XRP Sattı

Ripple, 2018’de 535 Milyon Dolarlık XRP Sattı

169
0

Ripple (XRP), 24 Ocak’ta yayımlanan 2018 yılının üçüncü çeyrek raporuna göre, 2018’de 535.56 milyon $ XRP sattı.

Raporda ayrıca, 2018 yılının 4. çeyreğinde XRP jetonlarının satışının, 129.03 milyon $ değerinde olduğunu ve bunun da küresel XRP hacminin yüzde 0.24’ine denk geldiğini belirtti. Q4 ortalama XRP günlük hacminin 585.7 milyon $ ‘a eşit olduğu ve yılın ilk çeyreğinden bu yana en yüksek değer olduğu bildirildi.

Birinci çeyrekte, 3 milyar XRP’nin emanetten serbest bırakıldığı ve 2.4 milyarının geri gönderildiği bildirildi. Açıklamaya göre, kalan 600 milyon XRP emanete iade edilmeyen “RippleNet Accelerator Programı ve Securitize gibi Xpring yatırımları dahil olmak üzere XRP ekosistemini desteklemeye yardımcı olmak için çeşitli şekillerde” kullanılıyor.

Raporda ayrıca, XRP’nin günlük getirilerdeki dalgalanma oranının 2016 yılının son çeyreğinden bu yana en düşük değeri olan 4. Çeyrek’te yüzde 5 olduğu belirtildi.

Üç aylık sonuçların yayınlanmasından önce, kripto analitik firması Messari, XRP’nin pazar kapitalizasyonunun 6 milyar dolar değerinde aşırı değerlenebileceğini iddia eden bir rapor yayınladı. Raporda, XRP’nin sıvı dolaşımdaki arzının yüzde 48 oranında fazla tahmin edilebileceği belirtildi ve bu durum CoinMarketCap’te rapor edilen 13 milyar dolar yerine “gerçek” piyasayı 6,9 milyar dolar olarak belirledi.

Messari, yayınlandığı tarihte almadığı Ripple’dan bir açıklama yapmadan kesin tahminler yapmanın mümkün olmadığını belirtti.

Bu haftanın başlarında, Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi’ndeki Fintech Araştırma Enstitüsü, Ripple’ın desteğiyle bir blok zincir araştırma bursu başlattı. Programın, Çin’deki en iyi lisansüstü öğrencileri 2019’da küresel blok zinciri düzenlemeleri ve endüstri gelişimi üzerine bir araya getirme niyetinde oldukları bildiriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz