Ana sayfa Haber Bitcoin Cash Roger Ver’e Dava Şoku

Roger Ver’e Dava Şoku

314
0

6 Aralık’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre Florida merkezli United American Corp. (UnitedCorp), Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver ve Kraken Bitcoin Exchange’e karşı bir dava açtığını iddia etti. UnitedCorp, sanıkların kötü amaçlı eylemler planladıklarını iddia ediyor.

1992 yılında kurulan UnitedCorp, telekomünikasyon ve bilgi teknolojilerine odaklanan bir geliştirme ve yönetim şirketidir. Şirket telekom, sosyal medya ve blok zincirinde patent ve özel teknoloji portföyünü yönetmektedir. UnitedCorp ayrıca tarım uygulamaları için ısı sağlayan BlockchainDomes istasyonlarına da sahiptir.

Florida’nın Güney Bölgesi’ndeki ABD Bölge Mahkemesinde açılan dava, sanıkların BCH ağını kendi yararına ve Birleşik Devletler Komünist Partisi ve diğer BCH paydaşlarının zararına karşı manipüle etmek için haksız yöntemler ve uygulamalar kullandığını iddia etmektedir. Ayrıca;

“UnitedCorp, 15 Kasım 2018’den sonra, ağın merkezileştirilmesi amacıyla planlanan yazılım güncellemesinin ardından, Bitcoin Cash ağını etkili bir şekilde ele geçirme suçunu kabul etti – hepsi de, kurulduğu günden bu yana Bitcoin ile ilgili kabul edilen standart ve protokolleri ihlal ediyor.”

15 Kasım’da BCH ağı, toplumu iki ana(Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV) kripto paraya böldü. UnitedCorp, sanıkların “kiralanmış karmaşayı” kullanarak yükseltme işleminden hemen sonra kripto para ağının kontrolünü ele aldığını belirtiyor. Bu iddiada, diğer implantasyonların demokratik kural koymalarını sürdürmekten kaçınarak, Bitcoin ABC kural kümelerinin benimsenmesine yol açtığı iddia ediliyor.

UnitedCorp ayrıca, 20 Kasım tarihinde, Bitcoin ABC geliştirme ekibinin blok zincir defterinde kontrolü güçlendirmek amacıyla “Deep Reorg Prevention” yoluyla blok zincirine “zehirli hap” koyduğunu iddia ediyor. İddiaya göre, gelecekteki ağ güncellemeleri için uygulamaların kontrolünün sürdürülmesini sağlayabilir.

Dava, sanıkların aleyhindeki ihtiyati tedbirleri almayı ve BCH ağına karşı devam eden eylemlerden kaçınmayı ve gelecekte bunu yapmayı istemektedir. Buna ek olarak, UnitedCorp tazminat talep ettiğive değerinin davada belirleneceği iddia ediliyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz