Ana sayfa Haber Diğer SBI Sınır Ötesi Ödemelerde Ripple Kabul Edecek

SBI Sınır Ötesi Ödemelerde Ripple Kabul Edecek

106
0

Japon finans devi SBI Holdings bugün dokuz aylık mali raporunu 31 Ocak’ta yayımladı. 31 Aralık 2018 tarihinde sona eren dönemin raporunda, SBI Ripple’in sınır ötesi ödemeler için potansiyelini belirtti.

SBI, teknolojilerin Ripple (XRP) ve blockchain konsorsiyum R3 tarafından uluslararası ödemeler ve ticaret finansmanı gibi finansal işlemler için küresel bir standart sağlama stratejisinin önemli bir parçası olarak uygulanmasını ana hatlarıyla belirtiyor.

“Ripple ve R3’ün İş Alanı Ayrımı” başlıklı bölümde, SBI, Ripple’ı “uluslararası havale konusunda uzmanlaşmış” bir varlık olarak tanımlarken, R3 akıllı sözleşmeye dayalı teknolojiyi kullanarak finansal sektörle sınırlı olmayan projeler geliştirmekten sorumludur. .”

SBI, XRP’nin R3’ün Corda Settler’i tarafından desteklenen ilk şifreleme para birimi olduğunu da vurguladı. Kısa süre önce piyasaya sürülen ademi merkeziyetçi olmayan uygulama, Corda blok zincirindeki ödeme yükümlülüklerinin hem geleneksel hem de blok zinciri bazındaki tüm küresel ödeme sistemleri aracılığıyla çözülmesine izin veriyor.

Bir fintech kaymasını sağlama stratejisinin bir parçası olarak, SBI ayrıca Eylül 2018’de perakende ödemeler için denediği yeni blok zinciri girişimi olan S jeton platformundan da bahseder.

30 Ocak tarihinde, Cointelegraph büyük küresel bankacılık ödemeleri ağı SWIFT’in, R3’ün platformlarından GPI (Global Payments Innovation) ödemeleriyle bağlantı kurmasını sağlamak için bir Kavram Kanıtı (PoC) başlatmayı planladığını bildirdi.

Aralık ayının başlarında, SBI Holdings tarafından kurulan kripto borsası Vctrade, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinde mevduat kabul etmeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz