Ana sayfa Borsalar SIX, Blockchain Tabanlı Ticaret Platformu için R3 Corda Enterprise Kullanacak

SIX, Blockchain Tabanlı Ticaret Platformu için R3 Corda Enterprise Kullanacak

657
0

İsviçre’nin ana borsa birimi SIX Swiss Exchange, blockchain ile çalışan yeni kripto para borsası için Corda Enterprise platformunu kullanmayı seçti. Haberler, 6 Mart’ta Singapur’da düzenlenen Corda Day R3 etkinliğinde açıklandı.

SIX İsviçre Borsası günlük ciroda yaklaşık 4,62 milyar İsviçre Frangı (CHF) (~ 4,6 milyar $) görür ve 1,67 trilyon CHF ~ (1,6 trilyon $) üzerinde piyasa kapitalizasyonuna sahiptir. SIX daha önce Altı Dijital Değişim (SDX) olarak adlandırılan bir dijital varlık ekosistemini başlatma planlarını açıkladı.

Şubat 2019’da, şirket SDX için blok zinciri entegrasyonunu test edeceğini ve hisse senetlerini, tahvilleri ve muhtemelen borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) belirtmek için teknolojiyi kullanacağını açıkladı.

O zamanlar, SIX değişim başkanı Romeo Lacher, yeni blok zinciri ile çalışan SDX dijital değişiminin SIX’in mevcut pazar yerini on yıl içinde değiştirmesini beklediğini ve şirketin kendi güvenlik token teklifini sunmayı planladığını açıkladı.

Corda Enterprise, R3’ün açık kaynaklı Corda blockchain platformunun ücretli ürünüdür ve sermaye piyasası altyapısı, ticaret finansmanı, kimlik, sigorta ve diğer finansal hizmet veya ticari uygulamaları içeren uygulamalarda kullanılabilir.

SIX gibi büyük bir finansal piyasa altyapısı sağlayıcısının benimsemesi, ilk ticari lisans anlaşmasını Ocak 2019’da Hollanda uluslararası bankası ING ile yapan Corda Enterprise için bir ilke imza attı. ING, Mart’ın 2018’de R3’ün açık kaynaklı Corda’sını kullanarak menkul kıymetlerdeki ilk canlı işlemi ortaklaşa tamamladı.

Devam eden SDX gelişimine paralel olarak SIX, 2018 sonbaharında beş büyük kripto para birimini izleyen gelişmiş bir çok kripto bazlı döviz alım satım ürünü (ETP) listeledi. Bu haftanın başlarında, borsadaki Ethereum (ETH) tabanlı ETP de işlem görmeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz