Ana sayfa Dash Venezuela’da Church Chicken Dash ile Ödeme Alıyor

Venezuela’da Church Chicken Dash ile Ödeme Alıyor

528
0

Amerikan fast food zinciri Church’s Chicken, 12 Aralık’taki resmi bir Facebook duyurusuna göre, Venezuela’daki kripto para birimi Dash (DASH) ödemelerini kabul etmeye başladı.

Dash News’e göre, kripto para Venezüella’daki tüm 10 restoran noktasında kabul edildi. Dash ayrıca ilk işlemini Church’s Chicken’da tamamladı ve resmi YouTube kanalına etkinliğin videosunu yükledi. Restoran, kripto ödemelerini kabul eden ilk küresel fast food zinciri olduğunu iddia ediyor.

Church’in Chicken tarafından yapılan duyuru, Dash’in Venezüella’daki büyük fast food satıcılarında kabul edilmesine dair bir karışıklık yaratıyor.

DashNews PR ve medya direktörü, KFC Venezuela’nın gelecek hafta Dash ödemelerini kabul etmeye başlayacağını belirten bir tweet attı.

Bunun üzerine KFC Venezuela, Dash ile ödeme alacaklarına dair “kesinleşen bir gerçek olmadığı ya da onun hakkında herhangi bir haberin KFC tarafından yapılmadığını” belirterek, haberi yalanladı.

Kısa bir süre sonra, Dash Merchant Venezuela, Twitter hesabında genel bir özür yayınladı. Bildiride, KFC Venezuela ile yapılan görüşmelerin mevcut aşamasında erken ve yanıltıcı bir bilgi olabileceğini belirtti. Ancak, hem Dash hem de KFC, kripto para ile ödeme alınmasına ilişkin görüşmelerde olduklarını doğruladı.

Ocak 2018’de KFC Kanada, bir PR dublörünü tanıttı. Burada, sadece Bitcoin (BTC) ile satın alınabilecek bir “Bitcoin Bucket” adlı kızarmış tavuk sunuldu. KFC, promosyonu tweet’de açıkladı:

“Elbette, Bitcoins’in ne olduğunu ya da nasıl çalıştıklarını tam olarak bilmiyoruz, ama bu siz ve parmaklarınız arasında iyi bir tavuk olmamalıdır.”

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Dash Core Group’un CEO’su Ryan Taylor, Venezuela’nın her hafta dash  kabul eden neredeyse yüz tüccarla iş birliği yaparak en büyük pazar haline geldiğini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz