Ana sayfa Haber Diğer Wyoming Eyaleti Kripto Parayı Para Gibi Kabul Edecek

Wyoming Eyaleti Kripto Parayı Para Gibi Kabul Edecek

106
0

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Wyoming eyaleti, eyalet yasama meclisinin web sitesine göre, kripto para birimlerinin 31 Ocak’ta para olarak tanınmasına izin verecek bir tasarıyı onayladı.

18 Ocak’ta, Wyoming mevzuatı kripto para biriminin sınıflandırmasını netleştirmeye yardımcı olacak tasarıyı sundu.

Cointelegraph tarafından bu ayın başlarında bildirildiği üzere, tasarı kripto varlıkları üç kategoriye yerleştirecek: dijital tüketici varlıkları, dijital menkul kıymetler ve sanal para birimleri. Bu üç kategoriye giren herhangi bir dijital varlık, sanal paralara fiat para ile aynı muameleyi veren maddi olmayan kişisel mülk olarak tanımlanacaktır.

Önerilen yasada ayrıca bankalara “komisyoncuya altmış (60) gün önceden yazılı bildirimde bulunmak suretiyle bu bölümle tutarlı dijital varlıklar için gözaltı hizmetleri sağlama” yetkisi verilmiştir.

Tasarı, Wyoming yasama meclisinin web sitesinde belirtildiği gibi 1 Mart’ta yürürlüğe girecek.

Wyoming’in kripto para birimini para olarak tanıması için tasarıyı yasaya geçirmesiyle, dünyadaki diğer uluslar kripto para birimiyle ilgili tutumu da merak konusu oldu. Bilindiği gibi Meksika ve Danimarka gibi ülkeler hala kripto para birimini düzensiz bir varlık olarak görüyorlar. Almanya ve Japonya kripto para birimini para gibi ele alıyorlar.

Wyoming eyaleti, ABD’de kripto merkezi olma çabalarını sürdürdüğünü gösteriyor. Bu ayın başlarında Cointelegraph, Wyoming’in kripto para birimlerinin düzenlenmesine yardımcı olmak amacıyla yasalara daha fazla kriptoyla ilgili tasarı getirdiğini bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz