Ana sayfa Haber XRP, Kazandığı Değer İle Türkiye’de Yüksek Talep Gördü

XRP, Kazandığı Değer İle Türkiye’de Yüksek Talep Gördü

220
0

Son beş gün içerisinde yüzde 70 artış sergileyen Ripple’ın tokenı XRP, 21 Eylül’de, bugün neredeyse yüzde 50 seviyesinde değer kazandı. Bu son zamanlarda gösterdiği artış ve performansıyla dikkat çeken XRP özellikle bugünkü yükselişinde Türkiye borsalarından fazla fazla talep aldı.

BTCTurk, VeBitcoin, Sistemkoin borsalarıyla Koineks’i karşılaştırınca görülen, XRP hacimi olarak Bitcoini Koineks borsasında açık ara diğerlerindeki hacimi geride bırakması da ayrı bir şekilde dikkat çekti. Saydığımız bu dört borsanın son 24 saat içinde gerçekleştirdiği işlem hacmi 74 milyon dolar civarında ve bu rakamın 29 milyon dolarını sadece XRP oluşturuyor. Bitcoin ise sadece 10 milyon dolarlık hacim gösteriyor.
Ripple’ın tokenı XRP’nin Türkiye’de en çok işlem gördüğü borsa büyük bir farkla BTCTurk oldu. Geçtiğimiz gün ise yaklaşık 20 milyon dolar miktarında işlem gerçekleştirdi. Bu açıklanan miktarın 13 milyon dolarının XRP’ye , 2.3 milyon dolarının ise BTC’ye ait olduğu da belirtildi.
Geçtiğimiz 24 saat içinde 13.5 milyon dolarlık hacim yapan VeBitcoin’in hacminin 8.5 milyon dolarlık kısmını ise XRP oluşturdu
.Verilerden yola çıkarak hesaplanan Türkiye’de en yüksek hacime sahip sözü geçen 4 borsadan miktar hesabı çıkarıldığında ise XRP’nin Türkiye’deki piyasa hakimiyeti neredeyse %40, Bitcoin’in ise %14 olduğu söylenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz