Ana sayfa Haber XRP Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim

XRP Kullanımı Konusunda SEC Yetkililerine Eğitim

249
0

Ripple üst mevki yöneticilerinden Sagar Sarbhai, geçtiğimiz günlerde CNBC ile yaptığı röportajda XRP’nin menkul bir kıymet olması konusuna ve aynı zamanda da SEC’e değinmişti.

Özellikle Amerika’da Ripple ve XRP’ye karşı açılan birçok dava var ve davayı açanlar genel olarak XRP’nin menkul bir kıymet olduğunu ve menkul kıymet yasalarına karşı geldiğini belirtiyor. Fakat Ripple bunun aksini iddia ediyor. Sagar, konu Amerika olduğundan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu  kararı vermesi gerektiğini ifade etti.

Ardından Sagar, Ripple’ın düzenli bir şekilde SEC yetkilileri ve XRP’nin kullanım şekliyle ilgili eğitim vermek için bir araya geldiğini de belirtti. Hatta Ripple ve XRP’nin menkul bir kıymet olmadığına sebepli şekilde inandığını da söyledi. Bu ifadesini kanıtlamak içinse firmanın sunmuş olduğu birkaç sebebi sıraladı.

Öncelikle, herhangi bir yatırımcı XRP’ye yatırım yaptığında firmanın eline herhangi bir kar payı geçmiyor. İkinci olarak ise, XRP ile Ripple’ın farklı iki şey olması ve XRP Ledger Ripple’ın ortadan kalkmasıyla bile bu ikisinin kalmaya devam edecek olması. Daha sonra Sagar, XRP Ledger’in açık kaynaklara sahip olması ve herkes tarafından kullanabilmesinin yararını ifade etti.

Bu senenin başında Ripple CEO’su, XRP’nin herhangi bir merkeze sahip olmamasını ve firmanın  XRP Blockchain ağının sadece %7lik bir kısmını kontrol ediyor oluşunun altını çizmişti. Ardından Sagar, diğer ülkelerdeki yasal durumlardan da söz etti. Ayrıca Tayland ülkesinde “dijital varlıklar” olarak özel bir varlık sınıfının üretildiğini de söyledi. Tayland, 6 farklı kripto para birimi ile XRP’nin işlem görmesine bu şekilde izin vermişti.

Son olarak Sagar Sarbhai: “Dürüst olmak gerekirse, bu yüzden konu hakkında çok da endişelenmiyorum.”dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz