Ana sayfa Haber XRP’deki Düşüş Neden %20’yi Buldu?

XRP’deki Düşüş Neden %20’yi Buldu?

244
0

Ripple’ın tokeni olan XRP, alışılmışın dışında geçen Eylül ayı ardından son 7 gün içinde %20 oranında geriledi.

Yatırımcıların yanı sıra bankalar ve finansal şirketlerin para transferlerinde XRP’yi kullanacaklarını söylemesi haberlerinin ardından fiyatta %180 oranında bir artış gerçekleşmişti.

Bu sıralar 0.48 dolardan el değiştiren XRP, geçtiğimiz ay 0.77 dolara kadar çıkış yaşamıştı. Eylülden bu yana totalde %40 oranında, son 7 günde ise %20 oranında bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Ayrıca altcoinin 24 saatlik işlem hacmi geçtiğimiz ay 4 milyar doları görmüştü. Bugün ise sadece 440 milyon dolar değerinde.

Kripto para analistleri, yatırımcıların fiyatın yaşadığı son yükselişten kar amacıyla satış yaptıklarını ve fiyatın düşüş sebebinin de bu olduğunu öne sürüyorlar. Eylül’ün başlarında 0.26 dolara kadar gerileyen XRP, bu yılın başında 3.7 dolardan işlem görüyordu. 2017’nin başında ise fiyatı sadece 0.006 dolardı.

Bunların yanı sıra birkaç iyi haber de mevcut. Ripple bu yıl, finansal teknoloji dünyasının en büyük konferanslardan biri olan Swift’in Sibos konferansında görücüye çıkacak.

Eylül ayında yaşanan bu fiyat artışı, bankaların  XRP ile dakikalar içinde işlemlerini tamamlamasını sağlayan xRapid hizmetiyle ilgili ayrıntıları açıklayan Ripple Labs tarafından tetiklendi. Şirket; MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Corporate Credit Union şirketlerinin XRP’yi halihazırda kullandığını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz