Ana sayfa Haber Diğer Yazılım Devi Oracle Enterprise Blockchain Platformunu Genişletiyor

Yazılım Devi Oracle Enterprise Blockchain Platformunu Genişletiyor

288
0

Global bilgisayar teknolojisi devi Oracle, 12 Şubat’ta yayınlanan basın açıklamasında ilan edilen işletme sınıfı Oracle Blockchain Platformundaki özelliklerini genişletiyor.

Platformun yeni yeteneklerinin, mevcut iş ve BT sistemlerini entegre etme sürecini basitleştirmenin yanı sıra yeni blok zinciri uygulamalarının geliştirilmesini ve uygulanmasını hızlandırmak istediği bildiriliyor.

Yeni özellikler, Oracle’ın müşterilerine bir dizi geliştirici araç, kimlik yönetimi ve blockchain işlem geçmişinin diğer veri kaynaklarıyla entegrasyonunu mümkün kılmak gibi veri entegrasyon özellikleri sunar.

Özellikle, yeni özellikler arasında gelişmiş bir dünya devlet veritabanı, zengin bir geçmiş veritabanı, kimlik federasyonu ve Hyperledger Fabric sürüm 1.3 için destek sayılabilir.

Basın bülteninde Oracle, platformunu kullanarak blockchain uygulamalarını başarılı bir şekilde birleştiren kilit global müşterilerini de ana hatlarıyla açıkladı. Oracle’ın ortakları arasında China Distance Education Holdings Limited, tedarik zinciri odaklı Circulor firması ve e-belge takas şirketi SERES yer alıyor.

Oracle ayrıca Arap Ürdün Yatırım Bankası, ICS Finansal Sistemler ve SDK.Finance gibi birçok küresel finans kurumunu içeren diğer müşterilerden bahsetti.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Oracle, Forbes’e göre Microsoft’tan sonra en büyük ikinci kamu yazılım ve programlama firması konumunda.

Teknoloji devi IBM, blockchain ana ağını Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan veri merkezinden çıkardı. Söz konusu hamle, Avustralyalı müşterilerin blockchain tabanlı uygulamalarını şirketin bulutunda çalıştırmalarına ve yerel veri yasalarına uymalarına izin verecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen bu alana isminizi giriniz